Distribuce zboží

Chcete expedovat zboží efektivně a hledáte způsoby jak na to?

Informační systém vám umožní evidovat spotřební i výrobní materiál a polotovary bez návaznosti na pří­mý prodej skladových zásob. Zahrnuje veškeré základní skladové pohyby – objednávku, příjemku, poptávku, rezervaci a výdejku. Uživatelé jistě ocení aktuální informace o stavu skladu v reálném čase a optimalizaci skladových procesů s možností automatizace. Samozřejmostí je využití technologií automatické iden­tifikace (bezdrátové sítě, čárové kódy, RFID, apod.), což umožní zrychlit skladové procesy.

WMS (Warehouse Management System), systém řízeného skladu umožňuje plnou automatizaci skladovacích procesů od objednání zboží až po jeho expedici. Díky systému tak zrychlíte skladové operace, zajistíte přesnost a včasnost dodávek zboží, můžete provádět inventury rychleji a online a v konečném důsledku snížíte náklady a zvýšíte efektivitu práce ve skladu.

Díky informačnímu systému zvládnete práci se šaržemi, jejich sledování i dohledatelnost vašeho zboží. Dalšími důležitými nástroji evidence jsou například EAN kódy. Obvykle nepříjemná a zatěžující událost, jakou je inventura zboží, se změní na rychlou a snadnou administrativní akci, a to včetně vyrovnání stavů i přes čtečku čárového kódu.

Systém vám umožní stejně tak centrální nákup zboží, jako následně sledování stavu zásob. Vygeneruje a zašle automaticky objednávky vašim dodavatelům.

Na pomoc informačního systému se můžete spolehnout i v oblastech, jako je naskladňování zboží, ať už od dodavatelů, z výroby, jiných skladů či z reklamací. Stejně tak při vyskladňování zboží, opět ať už se bude dít prostřednictvím výdejky, výdejky s prodejem na fakturu či pokladního prodeje.

Pro distribuci zboží ze skladu je nutná doprava. Ta je určena pro firmy, které ke své činnosti využívají nákladní nebo osobní vozidla a mechanizmy, ať už jako hlavní obor firmy nebo pro režijní účely. Systém umožní jednotnou evidenci dopravních prostředků, detailní informace o provozu vozidel a jejich výkonech, zjednodušení údržby a její evidenci.

Systém je připraven i pro přepravní služby, které zaručí kontinuální sledování zásilek po celou dobu jejich přepravy a umožňují vystavit širokou škálu formulářů na základě jediného zadání údajů o zásilce. Kromě pozemních umožňuje také letecké a námořní zásilky.

K běžnému standardu informačních systémů HELIOS pro nápojářské společnosti je v tomto oboru zapotřebí i několik dalších funkcionalit:

  • Prodejní okno s vysokou mírou automatizace prodejních procesů
  • Expedice
  • Sledovaní reklamací
  • Generace nájmu za zapůjčené zařízení
  • Sledovaní vybavení provozoven
  • Sledovaní obalových sald
  • Automatizace skladových pohybů
  • Kontrola dopravy a rozvozů
  • Generace nároků na výtočné v případě pivovarů
  • Plánovaná konsolidace

Hledáte to správné řešení pro vás?

Chcete se dozvědět více?

© 2018 Asseco Solutions Mapa webu Všeobecné obchodní podmínky
Developed by SHERWOOD