Výroba a její specifika

Zajišťujete technickou přípravu výroby a propojení s CAD systémy?

Pro výrobní podniky z oblasti strojírenství jsou dnes informační systémy zcela nepostradatelné. Dělí se do dvou skupin. První představují systémy MES (Manufacturing Execution Systems), druhou zastupují moduly Výroba, které jsou součást ERP systému.

Oproti výrobním modulům jsou MES propracovanější a obsahují propojení s jednotlivými stroji, o nichž přinášejí do řízení informace, týkající se např. opotřebení nástrojů. Umožňují tak detailněji plánovat výrobu a ovlivňují i kvalitu výrobků.

V oblasti Technické přípravy výroby bývají kladeny požadavky na možnost propojení s elektrotechnickými CAD systémy (např. ORCAD, PROTEL, PADS apod.) Všechny tyto CAD softwary umí exportovat a importovat data pomocí MS Excel. Systémy HELIOS nativně podporují propojení s MS Excel, případně existují přímé můstky do některých CAD systémů.

Řešení pro strojírenskou výrobu zajistí průkazné termínové změnové řízení. Umožňuje dohledání historie změn a podporu funkcí pro hromadné změny. Samozřejmostí je podpora norem ISO a také kopírování dokumentace z podobných výrobků.

V systémech HELIOS jsou připraveny tisky čárových kódů v rámci výrobní dokumentace. Používání čárových kódů je možné i pro odvádění výroby nebo ve skladech. Podporují sběr dat pomocí stacionárních nebo přenosných terminálů. Podpoří také vzájemnou komunikaci terminálu se strojem.

V HELIOS Orange lze pracovat i s řízením jakosti, které je reprezentováno agendou QMS. Tato agenda se zaměřuje na Správu měřidel, Údržbu strojů a zařízení, Řízení auditů, neshody jako i další klíčové procesy, vedoucí k zlepšení výkonu společnosti.

Hledáte to správné řešení pro vás?

Chcete se dozvědět více?

© 2018 Asseco Solutions Mapa webu Všeobecné obchodní podmínky
Developed by SHERWOOD