Aktuálně stále podporovaná verze systému HELIOS Fenix 9.51

Stále platná verze systému HELIOS Fenix

Vážení uživatelé,

přinášíme vám informace o nové verzi 9.51 systému HELIOS Fenix, která přináší mnoho nových funkcí a vylepšení. Uvolněná bude 24.4.2023. Mezi hlavní novinky patří funkcionality, které podpoří procesy digitalizace, elektronizace a bezpečnosti vašich dat. Věříme, že nová verze vám umožní efektivnější práci a zlepší každodenní práci s naším produktem.

Přejeme hezký den

Tým systému HELIOS Fenix


Novinky v oblasti digitalizace

V modulu Kniha došlých faktur je možnost načíst faktury ve formátu ISDOC 6.0.1. V blízké době budeme podporovat i verzi 6.0.2, která právě vyšla.

V čem se liší od předchozích verzí? V uživatelské přívětivosti!

Nyní je totiž možné mít zároveň vizuální kontrolu dokladu v podobě PDF a zároveň zachovat výhodu strojového zpracování. To je obzvláště užitečné pro ty, kteří potřebují rychle zkontrolovat obsah faktury, nebo pro ty, kteří potřebují poslat fakturu dál ke schválení nebo k úhradě. PDF formát faktury umožňuje snadnou distribuci faktur mezi různými odděleními a zúčtování nákladů v rámci organizace.

Další výhodou zobrazování faktur v PDF formátu je, že umožňuje ukládat faktury v elektronické podobě. To umožňuje organizacím ukládat všechny své faktury v digitální podobě, což snižuje náklady na skladování a zlepšuje přístupnost ke fakturám. Toto je obzvláště užitečné pro organizace, které potřebují udržovat a spravovat velké množství faktur.

Celkově lze říci, že zobrazování faktur v PDF formátu je výhodou pro organizace, které potřebují snadný a pohodlný přístup ke svým fakturám. Tento formát umožňuje rychlé prohlížení, tisk a ukládání faktur v digitální podobě, což usnadňuje a zrychluje proces fakturace.

Novinky v oblasti elektronizace

Z modulu Pohledávky a místní poplatky nyní můžete odesílat Plátci informační e-mail např. o blížícím se datu splatnosti poplatku. V modulu Pokladna byl aktualizován formulář, došlo k rozšíření o záložku "Přiložené dokumenty" v jejímž názvu se zobrazuje počet příloh k Pokladnímu dokladu, které jsou uloženy ve Správě dokumentů.

Novinky v oblasti kyberbezpečnosti

Rozšířili jsme technickou podporu systému HELIOS Fenix o provoz nad MS SQL 2022.  

Současně jsme přešli na vyšší a bezpečnější verzi runtimu .NET Framework.

Přechod na vyšší verzi sebou nesl i nutnost ukončení podpory provozu Microsoft SQL Server 2014, který již není ze strany Microsoftu podporován (nejsou v něm opravovány chyby), což představuje vysoké bezpečnostní riziko (např. riziko zcizení dat nebo hesel).