HELIOS Green ve významné energetické společnosti

Více než 200 000 domácností na středním a východním Slovensku zásobují teplem společnosti skupiny STEFE. Od 15. února letošního roku pomáhá skupině s řízením jejích složitých ekonomických procesů informační systém HELIOS Green.

Tepelné hospodářství provozují společnosti STEFE celkem ve čtrnácti městech a teplo dodávají zákazníkům v dalších osmi městech a obcích. Z nich v Banské Bystrici, Zvolenu, Rimavské Sobotě a Martinu působí jako jejich partneři a společníci i sama města.

„Komplexná implementácia informačného systému HELIOS Green je pre STEFE výhodnou voľbou umožňujúcou pokryť dynamicky sa meniace požiadavky a potreby spoločností súvisiace s efektívnym riadením, či ďalším rozvojom spoločností,“ říká Ing. Andrea Cerinová, ředitelka oddělení ekonomiky a koncernové metodiky STEFE SK, a.s.

Vzhledem k širokému spektru zákazníků bylo při výběru informačního systému jedním z hlavních požadavků sjednocení designu a struktury odběratelských faktur STEFE. Současně byla zachována možnost řešit tuto oblast individuálně na základě přání zákazníků.

„Veľmi dôležitou úlohou informačného systému HELIOS Green bola z nášho pohľadu optimalizácia a konsolidácia všetkých kľúčových firemných procesov a celkové zvýšenie užívateľského štandardu," konštatuje Ing. Ivana Kesziová, riaditeľka oddelenia ľudských zdrojov, marketingu a komunikácie STEFE SK, a.s..

Technické řešení a architektura systému HELIOS Green poskytuje kompatibilitu s vybudovanou technologií a též s ostatními systémy implementovanými ve společnosti STEFE.

Ostrý provoz systému HELIOS Green byl ve společnosti STEFE zahájen 15. února letošního roku.

STEFE SK

STEFE působí na Slovensku od roku 1995 a v současnosti zastává pozici významného výrobce a distributora tepelné energie. Tepelné hospodářství je provozováno ve čtrnácti městech a teplo společnost dodává zákazníkům v dalších osmi městech a obcích, převážně na středním a východním Slovensku.

STEFE disponuje silným ekonomickým zázemím i profesionálními mezinárodními zkušenostmi v oblasti správy a provozu tepelných zařízení a využívání nejmodernějších technologií. Mateřská společnost Energie Steiermark AG patří k deseti kapitálově nejsilnějším společnostem v Rakousku, s podílem vlastního kapitálu 60% a ratingem AAA.

Bližší informace na www.stefe.sk

Asseco Solutions

Asseco Solutions, a.s., je největším producentem podnikových informačních systémů na českém a slovenském trhu. Softwarové aplikace z jeho produkce jsou distribuovány i na dalších trzích v rámci střední Evropy. Společnost se zabývá nejen vývojem, ale také implementací a podporou specializovaných systémů pro organizace všech velikostí v nejrůznějších oblastech jejich působení. Produktové portfolio sahá od informačních systémů pro nejširší spektrum podniků, zabývajících se výrobou, obchodem či službami, přes produkty pro oblast veřejné správy, až po např. produkty pokrývající specializované potřeby ubytovacích a stravovacích zařízení. Všechny produkty jsou doplněné širokou nabídkou služeb a partnerských programů. Kromě základních modulů a funkcionalit poskytují též řešení pro jednotlivé oblasti podnikání, tzv. „oborová řešení“. Asseco Solutions je nositelem certifikátu kvality ISO 9001:2008 a je členem nadnárodní skupiny ASSECO Group.

Na konci roku 2013 v Asseco Solutions, a.s. pracovalo celkem 329 osob a obrat za rok 2013 činil 438,1 mil. Kč.

Poslání společnosti Asseco Solutions

Pomáháme firmám, aby byly úspěšné v jejich podnikání. Díky našim službám se mohou plně věnovat svým aktivitám, starost o informační systémy přenechávají nám. V každém okamžiku ctíme vztah s našimi zákazníky i pracovníky, lpíme na pověsti důvěryhodného partnera.

Bližší informace lze nalézt na www.AssecoSolutions.eu

ASSECO Group

Skupina ASSECO byla založena v roce 2004 vytvořením strategického partnerství mezi Asseco Poland (bývalý Comp Rzesów) a Asseco Slovakia. Z hlediska tržní kapitalizace je skupina jednou z deseti největšíchkótovaných IT společností v Evropě. Ekonomicky patří k nejsilnějším evropskýcm softwarovým společnostem – v roce 2012 se umístila na sedmém místě v žebříčku The Truffle 100, který analyzuje 100 nejúspěšnějších softwarových společností na základě kategorie výnosů z vlastního softwaru. Skupina ASSECO je dnes mezinárodním uskupením prosperujících evropských IT společností, které poskytují komplexní IT řešení všem segmentům ekonomiky v mnoha zemích Evropy. Portfolio jeho klientů tvoří stejně tak silné nadnárodní bankovní a finanční společnosti, veřejné instituce, mezinárodní korporace, jako malé a střední podniky.   ASSECO Group zaměstnává  přes 14 000 lidí po celé Evropě.

Bližší informace lze nalézt na www.asseco.com

Hledáte to správné řešení pro vás?

Chcete se dozvědět více?