HELIOS Orange pro dokonalé strojírenské produkty

Kovoobrábění a dodávky ve strojírenském průmyslu – to je hlavní náplň činnosti výrobně – obchodní společnosti MESgroup Czech. Od konce loňského roku jí při její práci, náročné na preciznost a dokonalé splnění přání zákazníků, pomáhá informační systém HELIOS Orange z produkce Asseco Solutions.

V ostrém provozu zde systém funguje od prosince 2015. Ani v předcházejícím období se však firma neobešla bez systému, využívala však pouze jednodušší ekonomický systém. Ten ale po rozšíření z původní pouze obchodní firmy na výrobní již nepokrýval nově vzniklé potřeby, konkrétně řízení výroby.
Implementace proběhla v dohodnutém termínu, s tím, že nyní jsou ještě naplánována školení uživatelů pro moduly Kapacitní plánování a Controlling.

Na otázku, jaké přínosy spatřuje v zavedení nového systému, odpovídá Miroslav Kadlček, jednatel MESgroup: „Za hlavní přínos považuji variabilitu systému. Nemalou výhodou je i možnost propojit více tabulek v databázi a vytvořit si tak vlastní přehled. Finanční přínosy není po tak krátké době provozu možné ještě posoudit," dodává pan Kadlček.

V společnosti MESgroup jsou nyní implementovány tyto moduly a funkcionality:

 • Účetnictví
 • Fakturace
 • Oběh zboží
 • Řízení výroby
 • Kapacitní plánování
 • Intrastat
 • Ekokom
 • Mzdy
 • Personalistika
 • Pokladna
 • Banka
 • Controlling
 • TPV
 • Obecné importy
 • Terminál pro odvádění operací
 • Nástroje přizpůsobení
 • Majetek

„Pro nás bylo užitečné pořízení modulu Obecné importy, který využíváme především na import kmenových karet a nabídkových sestav," hodnotí závěrem Miroslav Kadlček.

MESgroup czech
MESgroup czech je výrobně-obchodní firma. Vznikla v roce 2013 jako obchodní společnost a v roce 2014 pořídila první obráběcí stroje a začala s vlastní výrobou. Od té doby zde rozšířili strojový park na aktuálních šest CNC obráběcích frézovacích center HURCO.
Firma pomáhá svým zákazníkům realizovat dodávky v oblasti strojírenství, přičemž se zaměřuje na frézované, soustružené, broušené, přesné obráběné díly a veškeré zpracování plechů a zámečnické práce. Zajišťuje též doplňkové služby v podobě konzultací se zákazníkem, přechodného skladování výrobků, kontroly kvality, smontování celků a kompletní logistiky. Zdejší tým se skládá z odborníků na strojírenství, projektový management, logistiku, kontrolu kvality a obchod. Nově zde bylo vybudováno montážní pracoviště, kde lze zákazníkům dodat montáže od jednoduchých částí po složité elektromechanické sestavy.
Společnost zajisťuje nejen výrobu požadovaných dílů, a to vlastními výrobními technologiemi nebo pomocí kooperací, ale i montáž celků, přechodné skladování výrobků ve vlastním skladu a dopravu prostřednictvím prověřených dopravců. Zákazníci MESgroup jsou ze širokého spektra oborů, od knihařského průmyslu přes zdravotnictví, až po dřevařský průmysl.

Bližší informace lze nalézt na www.mesgroup.cz

Asseco Solutions
Asseco Solutions, a.s., je největším producentem podnikových informačních systémů na českém a slovenském trhu. Softwarová řešení z jeho produkce jsou distribuovány i na dalších trzích v rámci střední Evropy. Společnost se zabývá nejen vývojem, ale také implementací a podporou specializovaných systémů pro organizace všech velikostí v nejrůznějších oblastech jejich působení. Produktové portfolio sahá od informačních systémů pro nejširší spektrum podniků, zabývajících se výrobou, obchodem či službami, přes produkty pro oblast veřejné správy, až po např. produkty pokrývající specializované potřeby ubytovacích a stravovacích zařízení. Všechny produkty jsou doplněné širokou nabídkou služeb a partnerských programů. Kromě základních modulů a funkcionalit poskytují též řešení pro jednotlivé oblasti podnikání, tzv. „oborová řešení". Asseco Solutions je nositelem certifikátu kvality ISO 9001:2008 a je členem nadnárodní skupiny ASSECO Group.
Na konci roku 2015 v Asseco Solutions, a.s. pracovalo celkem 315 osob a obrat za rok 2015 činil 451,1 mil. Kč.

Poslání společnosti Asseco Solutions
Pomáháme firmám, aby byly úspěšné v jejich podnikání. Díky našim službám se mohou plně věnovat svým aktivitám, starost o informační systémy přenechávají nám. V každém okamžiku ctíme vztah s našimi zákazníky i pracovníky, lpíme na pověsti důvěryhodného partnera.

Bližší informace lze nalézt na www.AssecoSolutions.eu

Skupina ASSECO
Skupina ASSECO byla založena v roce 2004 vytvořením strategického partnerství mezi Asseco Poland (bývalý Comp Rzesów) a Asseco Central Europe (bývalý Asset Soft).
Mateřská společnost Asseco Poland S.A. je největší IT společností kótovanou na Varšavské burze cenných papírů. Ekonomicky patří k nejsilnějším evropským softwarovým společnostem – v roce 2014 se umístila na šestém místě v žebříčku The Truffle 100, který analyzuje 100 nejúspěšnějších softwarových společností na základě kategorie výnosů z vlastního softwaru.
Skupina Asseco je dnes mezinárodním uskupením prosperujících evropských IT společností. Je přítomná v celé Evropě prostřednictvím svých regionálních holdingů: Asseco Poland, Asseco Central Europe, Asseco South Eastern Europe, Asseco Western Europe a Asseco Eastern Europe. Aktivity skupiny mimo evropský trh realizují společnosti sdružené v holdingu Formula Systems. Tyto společnosti působí například v Izraeli, USA, Japonsku a Kanadě. Společnosti skupiny ASSECO poskytují komplexní IT řešení všem segmentům ekonomiky v mnoha zemích. Portfolio jejích klientů tvoří stejně tak silné nadnárodní bankovní a finanční společnosti, veřejné instituce, mezinárodní korporace, jako malé a střední podniky. ASSECO Group zaměstnává přes 18 000 lidí.

Bližší informace lze nalézt na www.asseco.com.

 

Hledáte to správné řešení pro vás?

Chcete se dozvědět více?