HELIOS Orange pro špičkovou kovovýrobu

Hlavním předmětem činnosti KAVALE spol. s r. o. je kovovýroba zaměřená na zpracování plechů, jekl profilů a trubek různých rozměrů. Společnost byla založena v roce 1993 a od té doby se neustále vyvíjí a roste. Pro výrobu používá nejmodernější technologie, včetně těch z oblasti informatiky. Proto jí od letošního roku – především s agendou ekonomickou a výrobní – pomáhá informační systém HELIOS Orange z produkce Asseco Solutions.

Před zavedením systému HELIOS používali pracovníci společnosti Kavale ekonomický software. Posléze se však vedení společnosti rozhodlo, v souvislosti se získáním certifikátu ISO 9001, optimalizovat firemní procesy a na to již pouhý ekonomický software svým rozsahem nestačil.
 
 
Především vzhledem k získaným referencím vybralo vedení společnosti ERP systém HELIOS Orange, který je dostatečně komplexní, aby dokázal pokrýt všechny potřebné procesy.
 
Od nového systému jsme očekávali a očekáváme zejména zefektivnění práce našich lidí i managementu,“ říká Ing. Martin Kašpar, technický ředitel Kavale a dodává: „Jistěže zefektivnění není pouhým prázdným slovem, vždy se za ním musí skrývat generování financí. A další, co nás jako výrobní firmu pochopitelně velmi zajímá, je zrychlení výroby bez újmy na kvalitě, což nám pomůže být o krok před konkurencí. I toto očekáváme od systému HELIOS a věřím, že již blízká budoucnost ukáže, zda se naše očekávání naplnila.
 
Implementace probíhala od 6. srpna 2015 do 27. ledna 2016 a v jejím průběhu se nevyskytl žádný závažnější problém. V ostrém provozu je zde tedy od února letošního roku a pracovníci i management se nyní zejména učí využívat možností, které systém nabízí.

Ve společnosti Kavale, s.r.o. jsou nyní implementovány tyto moduly a funkcionality:

Jádro systému, Nástroje přizpůsobení, Uživatelské Editory, Český jazyk, Česká legislativa, Elektronická komunikace s bankami, Hromadné stahování kurzovního lístku, Obecné importy, CZ Účetnictví, Pokladna, Majetek, Sklady, Výrobní čísla a šarže, Nabídky, objednávky a rezervace, Fakturace, a Mzdy. V oblasti výroby: Technická příprava výroby, Řízení výroby a Odvádění výrobních operací přes dotykovou obrazovku.

Hledáte to správné řešení pro vás?

Chcete se dozvědět více?