HELIOS Orange pro stavební chemii

Společnost Meffert ČR je dlouholetým dodavatelem kompletního sortimentu z oblasti stavební chemie. Zajišťuje zejména dodávky barev, omítkových prostředků, lazur, průmyslových nátěrů a renovační materiálů z produkce německé mateřské firmy Meffert AG. Nabídka je rozšířena i o produkci dalších firem.

Při své činnosti se společnost pochopitelně neobejde bez pomoci kvalitního, komplexního informačního systému. Již od roku 2002 byl ve společnosti využíván nadnárodní informační systém, který se však pro svoji nedostatečnou podporu stal posléze zastaralým a jeho provoz finančně náročným. Zejména však přestal odpovídat typu společnosti provozující obchodní činnost. Proto se management společnosti Meffert rozhodl vyměnit jej za jiný systém, který by plně odpovídal potřebám rostoucí firmy. Od 1. ledna 2016 tak společnost Meffert využívá systém HELIOS Orange z produkce Asseco Solutions, pro který se v předchozím roce rozhodla.

Implementace systému HELIOS byla zahájena již v září 2015, tedy s dostatečným předstihem před plánovaným datem spuštění. „Vše bylo dobře naplánováno," konstatuje Ondřej Svačina, jednatel společnosti Meffert, „Start 1. ledna 2016 byl zabezpečen přítomností konzultantů, s nimiž se posléze doladily provozní detaily. Naším cílem bylo, aby se změna negativně neprojevila v souvislosti se zákazníky, což se povedlo," dodává.

Ačkoli byl ostrý provoz zahájen už se začátkem roku, zcela dokončena byla implementace 30. dubna 2016. Nicméně již nyní, po poměrně krátké době, jsou dle vyjádření pana Svačiny patrné přínosy nového systému: „Oceňujeme především umožnění komunikace s MS Office, zrychlení procesů a nastavení individuálních zobrazení dle potřeb uživatelů." Ohledně finančních přínosů konstatuje: „Nebylo cílem propouštět, ale zefektivnit proces, tak abychom nemuseli přijímat nové lidi při navyšování obratů. To je zatím splněno dle plánu."

Ve společnosti Meffert jsou nyní implementovány tyto oblasti systému HELIOS Orange:

 • Ekonomika a finanční řízení
 • HELIOS Controlling
 • Skladové hospodářství a obchod
 • CRM a služby
 • Mzdy a lidské zdroje
 • Rozšiřující funkcionality (pluginy)


K nejzajímavějším modulům a funkcionalitám z uvedených oblastí z pohledu komplexního řešení, patří:

 • Výkazy a reporty
 • Manažerské rozhraní MS Excel
 • HELIOS Intelligence (Dataskop)
 • Obecné importy
 • Splátkování a leasing
 • Dodatečné související náklady
 • Uživatelské editory

Mezi nimi zaujal management Meffertu zejména Dataskop, jehož možnost nastavení pro každého uživatele menu na míru považuje za velký přínos při orientaci v systému a jeho využívání.

Meffert ČR

Společnost Meffert ČR je dlouholetým dodavatelem komplexního sortimentu z oblasti stavební chemie. Zajišťuje zejména dodávky barev, omítkových prostředků, lazur, průmyslových nátěrů a renovační materiálů z produkce německé mateřské firmy Meffert AG, která v dané oblasti působí více jak padesát let. Nabídka je rozšířena i o produkci dalších firem, díky tomu společnost Meffert nabízí ucelený a kompletní sortiment materiálů pro kvalitní povrchové úpravy staveb.

Bližší informace lze nalézt na www.meffert.cz


Asseco Solutions
Asseco Solutions, a.s., je největším producentem podnikových informačních systémů na českém a slovenském trhu. Softwarová řešení z jeho produkce jsou distribuovány i na dalších trzích v rámci střední Evropy. Společnost se zabývá nejen vývojem, ale také implementací a podporou specializovaných systémů pro organizace všech velikostí v nejrůznějších oblastech jejich působení. Produktové portfolio sahá od informačních systémů pro nejširší spektrum podniků, zabývajících se výrobou, obchodem či službami, přes produkty pro oblast veřejné správy, až po např. produkty pokrývající specializované potřeby ubytovacích a stravovacích zařízení. Všechny produkty jsou doplněné širokou nabídkou služeb a partnerských programů. Kromě základních modulů a funkcionalit poskytují též řešení pro jednotlivé oblasti podnikání, tzv. „oborová řešení". Asseco Solutions je nositelem certifikátu kvality ISO 9001:2008 a je členem nadnárodní skupiny ASSECO Group. Na konci roku 2015 v Asseco Solutions, a.s. pracovalo celkem 315 osob a obrat za rok 2015 činil 451,1 mil. Kč.


Poslání společnosti Asseco Solutions
Pomáháme firmám, aby byly úspěšné v jejich podnikání. Díky našim službám se mohou plně věnovat svým aktivitám, starost o informační systémy přenechávají nám. V každém okamžiku ctíme vztah s našimi zákazníky i pracovníky, lpíme na pověsti důvěryhodného partnera.

Bližší informace lze nalézt na www.AssecoSolutions.com


Skupina ASSECO
Skupina ASSECO byla založena v roce 2004 vytvořením strategického partnerství mezi Asseco Poland (bývalý Comp Rzesów) a Asseco Central Europe (bývalý Asset Soft).
Mateřská společnost Asseco Poland S.A. je největší IT společností kótovanou na Varšavské burze cenných papírů. Ekonomicky patří k nejsilnějším evropským softwarovým společnostem – v roce 2014 se umístila na šestém místě v žebříčku The Truffle 100, který analyzuje 100 nejúspěšnějších softwarových společností na základě kategorie výnosů z vlastního softwaru.

Skupina Asseco je dnes mezinárodním uskupením prosperujících evropských IT společností. Je přítomná v celé Evropě prostřednictvím svých regionálních holdingů: Asseco Poland, Asseco Central Europe, Asseco South Eastern Europe, Asseco Western Europe a Asseco Eastern Europe. Aktivity skupiny mimo evropský trh realizují společnosti sdružené v holdingu Formula Systems. Tyto společnosti působí například v Izraeli, USA, Japonsku a Kanadě. Společnosti skupiny ASSECO poskytují komplexní IT řešení všem segmentům ekonomiky v mnoha zemích. Portfolio jejích klientů tvoří stejně tak silné nadnárodní bankovní a finanční společnosti, veřejné instituce, mezinárodní korporace, jako malé a střední podniky. ASSECO Group zaměstnává přes 18 000 lidí.

Bližší informace lze nalézt na www.asseco.com

 

Hledáte to správné řešení pro vás?

Chcete se dozvědět více?