Moderní systém pro moderní strojírnu

Firma KONRADT je mladý strojírenský podnik, který se zaměřuje na výrobu dle konstrukcí svých zákazníků. K tomu využívá moderní technologie – výkonné obráběcí stroje a nástroje pro CNC frézování a CNC soustružení. Dále nabízí montážní práce zahrnující kompletaci a dodávku funkčních celků včetně obráběných a předběžně montovaných odlitků a další služby v oblasti zpracování kovů. S moderními technologiemi v oblasti strojírenské výroby se od listopadu spojily i moderní technologie z oblasti IT. Společnosti KONRADT nyní v jeho činnosti pomáhá informační systém HELIOS Orange.

Již od roku 1998 zde byl využíván ekonomický systém, který však sloužil pouze ke zpracování účetní a ekonomické agendy. Od roku 2005 se k němu přidal i specializovaný systém pro řízení výroby – SAFÍR+ V souvislosti s integrací SAFÍRu do společnosti Asseco Solutions však byla v roce 2014 ukončena jeho podpora a zákazníci měli možnost přejít na další z produktů Asseco Solutions – systém HELIOS.

Implementace nového systému probíhala od listopadu 2014 a v současné době je ještě třeba doprogramovat externí řešení, která ulehčí běžné rutinní činnosti. Jedná se o řešení reklamací, úpravy generování měsíčního hlášení Intrastat, Obalová konta, a Balící listy. Tato řešení jsou programována na míru dle požadavků zákazníka.

„Přesto, že je ještě část implementace před námi, lze již nyní hodnotit pořízení systému HELIOS Orange kladně," konstatuje Radim Straka, jednatel společnosti KONRADT a pokračuje: „Většina užívaných funkcí znamená či může znamenat vylepšení oproti předchozímu informačnímu systému. Velkou výhodou HELIOS Orange je možnost využití nástrojů přizpůsobení a také celková dostupnost uživatelských řešení. Velmi rád bych zde zmínil spolupráci s naším garantem, panem Bohdanem Kultem, která je

na velmi vysoké úrovni - výborná komunikace, rozsáhlá znalost napříč systémem, analytické

schopnosti v souvislosti s externími řešeními i při volbě metodiky s využitím stávajících funkcí

systému."

Přínosy nového systému v rovině finanční zatím nelze posoudit. Přechod na nový systém vždy znamená určitou finanční zátěž a její návratnost lze posuzovat až s odstupem času. Nicméně přechod na pokročilejší informační systém měla firma KONRADT, bez ohledu na ukončení podpory SAFÍRu, pro nejbližších zhruba pět let v plánu.

Ve společnosti KONRADT mají v současné době implementovány moduly: Oběh zboží, Výroba, Intrastat, Účetnictví, Mzdy, Pokladna.

Po dokončení implementace zde dále budou: Firemní aktivity, Uživatelské editory.

Jako velkou výhodu vnímá vedení společnosti možnost využití nástrojů přizpůsobení a také celkovou dostupnost uživatelských řešení.

KONRADT

KONRADT s.r.o. je mladý podnikem důsledně se zaměřující na výrobu dle konstrukcí svých zákazníků. K tomu využívá výkonné stroje a moderní obráběcí nástroje pro CNC frézování a CNCsoustružení. Dále nabízím montážní práce zahrnující kompletaci a dodávku funkčních celků včetně obráběných a předběžně montovaných odlitků. V případě potřeby je firma schopná svým zákazníkům zajistitdalší služby v oblasti zpracování kovů. KONRADT je držitelem certifikátu systému řízení dle normyISO 9001:2008.

Bližší informace lze nalézt na www.konradt.cz

Asseco Solutions

Asseco Solutions, a.s., je největším producentem podnikových informačních systémů na českém a slovenském trhu. Softwarové aplikace z jeho produkce jsou distribuovány i na dalších trzích v rámci střední Evropy. Společnost se zabývá nejen vývojem, ale také implementací a podporou specializovaných systémů pro organizace všech velikostí v nejrůznějších oblastech jejich působení. Produktové portfolio sahá od informačních systémů pro nejširší spektrum podniků, zabývajících se výrobou, obchodem či službami, přes produkty pro oblast veřejné správy, až po např. produkty pokrývající specializované potřeby ubytovacích a stravovacích zařízení. Všechny produkty jsou doplněné širokou nabídkou služeb a partnerských programů. Kromě základních modulů a funkcionalit poskytují též řešení pro jednotlivé oblasti podnikání, tzv. „oborová řešení". Asseco Solutions je nositelem certifikátu kvality ISO 9001:2008 a je členem nadnárodní skupiny ASSECO Group.

Na konci roku 2013 v Asseco Solutions, a.s. pracovalo celkem 329 osob a obrat za rok 2013 činil 438,1 mil. Kč.

Poslání společnosti Asseco Solutions

Pomáháme firmám, aby byly úspěšné v jejich podnikání. Díky našim službám se mohou plně věnovat svým aktivitám, starost o informační systémy přenechávají nám. V každém okamžiku ctíme vztah s našimi zákazníky i pracovníky, lpíme na pověsti důvěryhodného partnera.

Bližší informace lze nalézt na www.AssecoSolutions.eu

ASSECO Group

Skupina ASSECO byla založena v roce 2004 vytvořením strategického partnerství mezi Asseco Poland (bývalý Comp Rzesów) a Asseco Slovakia. Z hlediska tržní kapitalizace je skupina jednou z deseti největších kótovaných IT společností v Evropě. Ekonomicky patří k nejsilnějším evropskýcm softwarovým společnostem – v roce 2012 se umístila na sedmém místě v žebříčku The Truffle 100, který analyzuje 100 nejúspěšnějších softwarových společností na základě kategorie výnosů z vlastního softwaru. Skupina ASSECO je dnes mezinárodním uskupením prosperujících evropských IT společností, které poskytují komplexní IT řešení všem segmentům ekonomiky v mnoha zemích Evropy. Portfolio jeho klientů tvoří stejně tak silné nadnárodní bankovní a finanční společnosti, veřejné instituce, mezinárodní korporace, jako malé a střední podniky.   ASSECO Group zaměstnává  přes 14 000 lidí po celé Evropě.

Bližší informace lze nalézt na www.asseco.com

Hledáte to správné řešení pro vás?

Chcete se dozvědět více?