Senát ve svých zdech přivítal komunální politiky i systém HELIOS Fenix

Slavnostní vyhlášení výsledků nové prestižní soutěže v oblasti veřejné správy s názvem „Komunální politik roku 2015“ se odehrálo 12. listopadu v honosném prostředí Senátu ČR. Hlavním partnerem soutěže se stala společnost Asseco Solutions se svým informačním systémem HELIOS Fenix. Soutěž pořádal odborný měsíčník Moderní obec pod záštitou ministryně pro místní rozvoj ČR, Karly Šlechtové.

Historicky prvním komunálním politikem roku se stal starosta Kamýku nad Vltavou, Petr Halada za projekt z kategorie Kulturní, společenská a vzdělávací činnost. Hlavní cenu vyhlásila ministryně pro místní rozvoj Ing. Karla Šlechtová. Dar vítězi soutěže předal jménem hlavního partnera ředitel Divize veřejná správa v Asseco Solutions, Vladan Zalejský.

Vítězům soutěže přišel poblahopřát předseda Výboru pro regionální rozvoj, veřejnou správu a životní prostředí Senátu Parlamentu ČR RNDr. Miloš Vystrčil, který mimo jiné řekl: „Přeji vám, starostům, aby všech papírů a dalších věcí, které vám znepříjemňují život, bylo co nejméně...!"
Možná tím měl na mysli také fakt, že dnes mohou starostům právě v boji s množstvím papírů výrazně pomoci i jejich informační systémy...

Cílem soutěže bylo najít a ve slavnostní atmosféře ocenit nejlepší z přihlášených projektů v osmi základních kategoriích:
sociální projekt roku
děti a rodiče
sport a veřejné zdraví
kulturní, společenská a vzdělávací činnost
odpadové hospodářství
veřejná zeleň
dopravní projekt roku
ekologický projekt roku

Na fotografii (zleva): Ing. Věra Kovářová, poslankyně, členka předsednictva Sdružení místních samospráv ČR; Ing. Karla Šlechtová, ministryně pro místní rozvoj; Petr Halada, starosta, Kamýk nad Vltavou; Mgr. Vladan Zalejský, ředitel divize Veřejná správa, Asseco Solutions, a.s., RNDr. Miloš Vystrčil, předseda Výboru pro regionální rozvoj, veřejnou správu a životní prostředí Senátu Parlamentu ČR; Josef Bezdíček, čestný předseda Komory obcí Svazu měst a obcí ČR; Ivan Ryšavý, šéfredaktor časopisu Moderní obec.

 

Hledáte to správné řešení pro vás?

Chcete se dozvědět více?