Jak si dát do pořádku majetek? Jak nastavit odpisy a dotace? Jak opravit chyby?

08. 12. 2021 , 09:00 - 13:00

Jak si dát do pořádku majetek? Jak nastavit odpisy a dotace? Jak opravit chyby?

Máte zakoupený modul Majetek, ale nevyužíváte všechny jeho možnosti? Právě pro Vás je tady školení se zaměřením na podrobné řešení situací v dlouhodobém a drobném majetku, kterým si práci v jednotlivých evidencích zdokonalíte.Toto školení navazuje na školení Majetek – vše, co potřebujete znát pro práci s majetkem, ale není to nutnou podmínkou.Obsahem školení je zopakování správného nastavení základních parametrů, číselníků, zadání položek majetku (i u majetku přebíraného a již odepisovaného), doúčtování, dotace, opravy, tisk sestav, vytvoření vlastních sestav, tisk protokolů, seznámení s hromadnými změnami, aneb, jak si výrazně ušetřit práci. Dále probereme nastavení odpisů podle % nebo doby, kdy, jakou možnost použít a vše, co souvisí s rozpouštěním dotací. Nezapomeneme ani na šablony a přenos odpisů, případně pohybů v měsíci do účetnictví a upozorníme na úskalí návratu před uzávěrku.

Doporučené vstupní znalosti

 • Majetek – vše, co potřebujete znát pro práci s položkami majetku, ale není to nutnou podmínkou.

Cena: 

2 397 Kč bez DPH

2 900 Kč s DPH

K tomuto školení se přihlaste nejpozději 2 dny před konáním včetně. Pozdější přihlášení pouze po dohodě na +420 244 104 111, nebo využijte dalšího termínu.

Obsah

 • Upevníte si znalosti o modulu Majetek 
 •  Na příkladech uvidíte zadání jednotlivých typů položek majetku (dlouhodobý majetek, budovy, parcely, drobný majetek), zmíníme se o významu jednotlivých evidencí
 •  Dozvíte se, jak pracovat s účetními odpisy. Jak je nastavit podle doby odepisování nebo % odepisování, jak zadat částečně odepsaný majetek
 •  Seznámíte se, jak lze nastavit a sledovat daňové odpisy
 •  Zjistíte, jak zadat dotace, a v případě potřeby rozpustit dotaci i za již uplynulá období (dotace přijde zpětně po zařazení majetku)
 •  Zopakujete si využití hromadných funkcí, které Vám dokáží ušetřit čas (zařazení, převody, změny osob, vyřazení), opravy u položek zařazeného majetku
 •  Přehled o tom, jak zadat šablony pro přenášení odpisů do účetnictví a pro přenos pohybů v daném měsíci
 
 •  Přehled o měsíčních operacích – přenosu dat do účetnictví, nastavení, co všechno přenášet; měsíční uzávěrce a varováním před rušením uzávěrky
 •  Naučíte se, jak nastavit výběry pro sestavy, vytvořit si exporty dat do Excelu
 •  Informace o inventuře – nastavení, průběh, vyhodnocení
 •  Vše na praktických příkladech s prostorem pro dotazy
  Školení je určené zejména pro uživatele:
 •  Pracující v modulu Majetek
 •  Kteří si chtějí upřesnit způsob práci s majetkem
 •  Kteří chtějí začít odepisovat a rozpouštět v modulu Majetek
 


Místo konání

Asseco Solutions
Zelený pruh 1560/99
Praha 4
GPS: 50°2'23.214"N 14°25'47.668"E

Na mapě

Místnost:Školící středisko Praha 

Doprava

od metra Budějovická - autobusová zastávka: Poliklinika Budějovická , autobusy č. 124 nebo 134 a vystoupíte na zastávce "Na Planině"

Parkování

https://www.parkujvklidu.cz/cs/zakaznici-zon-placeneho-parkovani/mestska-cast-praha-4/


Další informace k registraci

Registrace

Zaregistrujte se, prosím, pomocí registračního formuláře nebo nám svou účast potvrďte prostřednictvím elektronické pošty na adrese skolenifenix@assecosol.com. Bližší informace získáte na telefonním čísle +420 244 104 111, nebo emailové adrese skolenifenix@assecosol.com. Registrace – školení, semináře Nejpozději do dvou pracovních dnů před začátkem školení. Později pouze po dohodě na uvedených kontaktech. Registrace – webináře Je možná do data konání.

Způsob úhrady

Školení, semináře – zálohovou fakturou, na vyžádání lze zaplatit i hotově na místě. V případě nenahlášení platby v hotovosti předem, nebude možné platbu převzít. Webináře – pouze zálohovou fakturou.

Zrušení objednávky

V případě neúčasti na kurzu bez předchozí omluvy (zaslané písemně), bude fakturována celá částka. Pokud bude storno přihlášky provedeno nejpozději do dvou pracovních dnů před začátkem kurzu, nebude účtován žádný storno poplatek. V případě zrušení účasti méně než dva pracovní dny před začátkem kurzu bude účtováno 50% ceny. Nevztahuje se na školení a akce, které jsou zdarma a na vícedenní akce s ubytováním. V případě velmi nízké obsazenosti bude kurz zrušen. O zrušení budete informováni vždy s předstihem. Fakturována částka bude vrácena.Náhrady za zrušené jízdné neposkytujeme.

Další termín školení

Doporučené následné školení