Zpracování zálohových faktur, dobropisů, vzájemné zápočty, úhrady faktur

21. 10. 2021 , 09:00 - 13:00

Zpracování zálohových faktur, dobropisů, vzájemné zápočty, úhrady faktur

Školení je zaměřené speciálně na zpracování zálohových faktur podle připravené funkcionality, zpracování dobropisů, vytváření vzájemných zápočtů. Nedílnou součástí je i provedení úhrad (hotovostních i bezhotovostních) a jejich navázání na faktury. Vše je ukázáno na praktických příkladech.Obsahem školení je seznámit uživatele se zadáváním zálohových faktur a udržením vazeb mezi zálohovými a konečnými fakturami, výběrem sestav pro kontrolu záloh, zadáním dobropisů a jejich propárováním s bankovním výpisem, nastavení vzájemných zápočtů – předpoklady zadání, nastavení, zaúčtování. Vše bude předvedeno na praktických příkladech.Školením si prohloubíte znalosti ve využitím modulu Kniha došlých faktur v oblastech, které se využívají s menší pravidelností než agenda běžných faktur. Školení je určené zejména pro:pracující s těmito moduly,které zajímá problematika zadávání zálohových faktur, dobropisů a vzájemných zápočtů,kteří si chtějí ověřit správnost svých postupů. 

Doporučené vstupní znalosti

Cena: 

2 397 Kč bez DPH

2 900 Kč s DPH

K tomuto školení se přihlaste nejpozději 2 dny před konáním včetně. Pozdější přihlášení pouze po dohodě na +420 244 104 111, nebo využijte dalšího termínu.

Obsah

  • Znalost zpracování zálohových faktur funkcionalitou nastavenou v HELIOS Fenix 
  •  Zjistíte, jak zálohové faktury provázat s vypořádací fakturou, kde najdete informaci o vazbách mezi fakturami
  •  Pokud jste plátci DPH, tak se dozvíte, kde zadat u zálohové faktury daňový doklad o přijaté platbě
  •  Uvidíte, jak vytvořit platební větu přeplatku, nedoplatku
  •  Zjistíte, jak nejen zadat dobropis, ale i správně ho napárovat v bance
  • Dozvíte se, co znamená vzájemný zápočet, co lze započítat a jaké jsou podmínky nastavení pro správné fungování
  •  Orientaci v sestavách vedoucí k informacím, které potřebujete získat
  •  Přehled o zadávání úhrad a jejich návaznost na faktury a účetnictví


Místo konání

Asseco Solutions
Zelený pruh 1560/99
Praha 4
GPS: 50°2'23.214"N 14°25'47.668"E

Na mapě

Místnost:Školící středisko Praha 

Doprava

od metra Budějovická - autobusová zastávka: Poliklinika Budějovická , autobusy č. 124 nebo 134 a vystoupíte na zastávce "Na Planině"

Parkování

https://www.parkujvklidu.cz/cs/zakaznici-zon-placeneho-parkovani/mestska-cast-praha-4/


Další informace k registraci

Registrace

Zaregistrujte se, prosím, pomocí registračního formuláře nebo nám svou účast potvrďte prostřednictvím elektronické pošty na adrese skolenifenix@assecosol.com. Bližší informace získáte na telefonním čísle +420 244 104 111, nebo emailové adrese skolenifenix@assecosol.com. Registrace – školení, semináře Nejpozději do dvou pracovních dnů před začátkem školení. Později pouze po dohodě na uvedených kontaktech. Registrace – webináře Je možná do data konání.

Způsob úhrady

Školení, semináře – zálohovou fakturou, na vyžádání lze zaplatit i hotově na místě. V případě nenahlášení platby v hotovosti předem, nebude možné platbu převzít. Webináře – pouze zálohovou fakturou.

Zrušení objednávky

V případě neúčasti na kurzu bez předchozí omluvy (zaslané písemně), bude fakturována celá částka. Pokud bude storno přihlášky provedeno nejpozději do dvou pracovních dnů před začátkem kurzu, nebude účtován žádný storno poplatek. V případě zrušení účasti méně než dva pracovní dny před začátkem kurzu bude účtováno 50% ceny. Nevztahuje se na školení a akce, které jsou zdarma a na vícedenní akce s ubytováním. V případě velmi nízké obsazenosti bude kurz zrušen. O zrušení budete informováni vždy s předstihem. Fakturována částka bude vrácena.Náhrady za zrušené jízdné neposkytujeme.

Další termín školení

Doporučené následné školení