Případová studie

Moderní software pro starobylé město Žlutice

Dlouholeté partnerství

Krásná krajina, bohatá historie a množství kulturních památek, které jsou pochopitelně magnetem pro turisty. Tak by se dalo stručně charakterizovat západočeské město Žlutice. Rozkládá se ve svahu nad údolím středního toku malebné říčky Střely sevřené kopci Dlouhý vrch, Hlínovec a Nevděk v blízkém sousedství majestátního vrchu Vladař.

Vedení města již 12 let v jejich práci pomáhá informační systém HELIOS Fenix.

„Že je digitalizace veřejné správy správná cesta, víme u nás ve Žluticích už pěkných pár let. A celou tu dobu je nám spolehlivým partnerem informační systém HELIOS Fenix. Díky široké škále modulů, od matriky, přes evidenci městského majetku, po spisovou službu, máme všechny důležité informace na jednom místě, chráněné a snadno dostupné. Navíc ho můžeme snadno propojit s dalšími specializovanými systémy pro veřejnou správu. Šetříme tak čas, městský rozpočet i přírodu."
Mgr. Tomáš Vodenka, tajemník města Žlutice

31 implementovaných modulů a funkcionalit systému HELIOS Fenix

Spisová služba Spiska

Řešení HELIOS MIM - Mobilní inventarizace majetku


Jak na majetek i na doklady? Chytře!

Proč HELIOS MIM?

K podzimním měsícům se totiž neodmyslitelně váže i inventarizace majetku a závazků v účetních jednotkách. Inventarizace se provádí jak fyzická (hmotný a nehmotný majetek, včetně peněz a cenin), tak dokladová (závazky, pohledávky, případně další majetek, u kterého nelze provést fyzickou inventarizaci). Přitom provést tu fyzickou je někdy opravdu fyzicky náročné.

.

Stačí jen chytrý telefon.

Nepotřebujete čtečku, vystačíte si s chytrým telefonem. Přímo v něm také vše evidujete, takže odpadají stohy tištěných papírů, které dříve inventarizaci neodmyslitelně provázely. A asi není třeba podotýkat, že zaškolení uživatelů je rychlé a jednoduché. Samotnou inventuru je možné provádět v režimu off-line, což jistě ocení uživatelé v lokacích bez internetového pokrytí. On-line režim je vyžadován pouze při prvotním načtení evidence majetku a při finálním požadavku na zpracování provedené inventury.

„Použití nového modulu je jednoduché a intuitivní. Stačí mi pouze chytrý telefon, kterým snímám čárové kódy na mobiliáři a v reálném čase vidím, co v jednotlivých místnostech, budovách nebo jiných objektech je, chybí, a co přebývá.“
konstatuje Jiří Volf, který spravuje majetek města Žlutice

Výhody mobilní inventarizace

  • zpříjemnění práce a úspora času uživatelů

  • uživatelsky nastavitelná zvuková signalizace včetně čtení textu

  • přehledné zobrazení seznamu založených inventur

  • filtrování podle jednotlivých lokací a seznam karet majetku v dané lokaci

  • přehled místností a kontrola nalezeného majetku

  • barevné rozlišení již inventarizovaného majetku

  • hromadné vyrovnání inventurních rozdílů

  • možnost provést změnu umístění či přidat nový majetek

  • přenos poznámek

  • podpora čárových kódů, QR kódů a na přání i zpracování RFID kódů a k tomu Vám stačí pouze Váš mobil!


Máte ještě chvíli času? Koukněte na náš Facebook