Uživatele nejnovějšího ERP HELIOS Nephrite čekají velké novinky

Propojení „každého s každým“ a sdílení dat je trendem komplexní informatiky posledních let. A přesně tyto faktory využívá pro svůj rozvoj i ERP systém HELIOS Nephrite. Ten nabízí komplexní řešení především pro velké firmy, které působí na českém a slovenském trhu. A je také velmi sofistikovaným a vylepšeným nástupcem předchozí generace ERP systému HELIOS Green. 

Tým vývojářů HELIOS Nephrite zapracoval připomínky a přání více než 440 firem, které dříve používaly předchozí generaci systému. Nový produkt usnadní práci nejen managementu firem a administrátorům systému, ale i jeho uživatelům.

Platforma HELIOS Nephrite podporuje procesní řízení, řízení projektů a obchodních procesů. Navíc se prostřednictvím strojového učení neustále zdokonaluje v čase. 

Vylepšení týmové spolupráce napříč firemní strukturou přináší zásadní zvýšení efektivity zaměstnanců, kteří se mohou soustředit na důležité činnosti. To přináší společnostem, které HELIOS Nephrite používají, vyšší výnosy. 

Tvůrci nového HELIOS Nephrite zdůrazňují, že přechod ze staršího HELIOS Green je natolik výhodný, že sami klienti jsou motivováni systém změnit. „Pověstné nůžky mezi systémy se stále rozevírají a nový HELIOS Nephrite se od svého předchůdce funkčně zase o něco více vzdálil“,  říká vedoucí pro inovace a rozvoj produktů společnosti Asseco Solutions Lukáš Ontl. A k tomu dodává, že zákazníkům bude firma i přes jednoduchost přechodu na Nephrite věnovat dostatečnou pozornost. „Trh s ERP řešeními je poměrně konzervativní, takže se jako dodavatelé zaměřujeme nejen na to, aby byl nový systém inovativní, ale zároveň zachoval komfort uživatelů,“ říká Ontl. 

Klíčovou funkcí ERP systému je samozřejmě monitoring a následná optimalizace výkonu. HELIOS Nephrite v tomto případě nabízí nástroj Telemetrie, pokročilý způsob monitorování provozu systému a analýzu vlivů na jeho výkon. Lze tak jednoduše hledat příčiny problémů a řídit práci zaměstnanců. Intuitivní pracovní plocha zase zjednodušuje a zpřehledňuje práci uživatelů a výrazně snižuje náročnost na zaškolení v novém systému.

Přístup k datům je možný odkudkoliv prostřednictvím webového portálu, který disponuje řadou přednastavených scénářů pro použití obchodníků nebo servisních pracovníků nebo reporting pro top management. 

Další z novinek, na kterém tým pro HELIOS Nephrite v posledních měsících pracoval, je modul pro Projektové řízení, který poptávala řada zákazníků. Přináší komplexní pohled na projekt libovolné velikosti od plánování, řízení až po jeho vyhodnocení.

Novou funkcionalitou jsou také Žádanky, které řeší například případy žádosti o služební notebook, nebo mobilní telefon a efektivně pomocí tohoto modulu mohou žádat o nové vizitky, marketingové materiály a mnoho jiného.

Pro holdingy je pak určena funkce, která umožňuje, aby jeden systém mohl spravovat více organizací pod různými IČO. To se týká prakticky veškeré firemní agendy, ale zásadním faktorem je i společný reporting a výkaznictví.

Už od loňského podzimu je v HELIOS Nephrite i nová funkcionalita pro položkové schvalovací workflow. Například pro fakturu, jež má sto položek a každou musí schvalovat někdo jiný. Pro každou položku je možné nastavit odlišné workflow s odlišnými schvalovateli a pravidly pro schvalování. Což výrazně zrychlí tok elektronických dokumentů napříč firmou.

Zásadní rozvoj zaznamenala i oblast CRM. To, které je nativní součástí HELIOS Nephrite nabízí opravdu komplexní nástroj pro správu kontaktů se zákazníky. Současně je ale plné analytických nástrojů a manažerských pohledů.

5 hlavních novinek v HELIOS Nephrite:

  • Žádanky
  • Telemetrie
  • Projektové řízení
  • CRM
  • Multicompany