Business Intelligence

Využijte dokonale firemní data a získejte správné informace pro svá rozhodnutí.

Business Intelligence doplňuje firemní data o manažerský pohled a poskytuje okamžitou podporu pro rozhodování a řízení firmy. Z různých pohledů vám umožní sledovat a vyhodnocovat vývoj hospodaření firmy, skladových zásob, prodeje, pohledávek a závazků, ale také výroby. To vše srozumitelnou formou.

Proč využívat Business Intelligence

Plnohodnotný BI nástroj

Revoluční řešení pro reporting získáte přímo jako součást vašeho informačního systému, s možností přístupu kdykoliv a odkudkoliv přes internet.

Jednoduché ovládání

Díky přehlednému dashboardu máte rychlý přístup ke sledování nejdůležitějších oblastí pro řízení firmy (finance, likvidita, sklady, výroba).

Reporty pod kontrolou

Můžete využít pokročilé BI funkce k analýze svých dat, vytvářet strukturu, obsah a formát reportů a nad nimi pak definovat vlastní pohledy.

Sdílení a bezpečnost

Snadné řízení přístupových práv vám dovolí nastavit přesně role, sdílet reporty mezi kolegy a ochránit citlivá data před zneužitím.

Pro malou i velkou firmu

Nástroj se pružně přizpůsobí požadavkům menší firmy, ale i potřebám mezinárodní korporace či skupiny firem.

Kompletní reporting

Pokrývá celý reportovací cyklus od sběru dat přes uložení a zpracování v datovém skladu až po jednotnou a ucelenou prezentaci uživatelům.

Vyzkoušet BI reporting nanečisto

V ukázkovém DEMO režimu si vyzkoušíte plnohodnotný BI nástroj ještě předtím, než jej aktivujete na svých firemních datech. První seznámení s analýzou nejsledovanějších oblastí pro rozhodování vám usnadní centrální dashboard.

Business Intelligence vám kdykoliv rozšíříme na míru

Napojení zdrojů dat

Do reportingu integrujeme data z jakýchkoliv systémů, CRM, docházky apod., abyste mohli v souvislostech sledovat např. projektové výsledovky, vývoj KPI, marketingové kampaně, logistiku ve skladech či spokojenost zákazníků.

Plánování a forecasting

Umožníme vám plánovat a porovnávat skutečnost s očekáváním, dřívějšími výsledky či kombinovat plány se skutečností do forecastů, abyste mohli do detailu vyhodnocovat odchylky a jejich příčiny.

Skupinový reporting

Individuální reporting propojíme do skupinového s využitím konsolidačních úprav a pravidel v Master Data Managementu, abyste mohli prezentovat výsledky za celou skupinu firem.

Vizualizace na míru

Individuální reporting propojíme do skupinového s využitím konsolidačních úprav a pravidel v Master Data Managementu, abyste mohli prezentovat výsledky za celou skupinu firem.

Manažerská prezentace

K účetní prezentaci doplníme alokační pravidla, klíče a manažerské úpravy včetně eliminací, abyste se mohli posunout od statutárního k manažerskému pohledu na firmu.

Otevřený systém

Na začátku reporting společně nastavíme a budeme udržovat, případně na přání vyškolíme vaše controllingové a IT oddělení, abyste mohli systém postupně převzít, spravovat a dále rozvíjet.

více než 17 000 zákazníků

Za více než 33 let na trhu máme za sebou mnoho často i velmi specifických řešení. Podívejte se na některá z těch nejzajímavějších.

Nejčastější dotazy

1. Jak je zabezpečen přenos dat? A jak je zabezpečeno vaše datové centrum?

Přenos dat je šifrován a zabezpečen stejně jako aplikace internetového bankovnictví. Nastavení síly ověření uživatele je na správci na straně zákazníka. Kromě standardního ověření na bázi jméno + heslo lze dále zajistit vícefázové ověření, SSO, synchronizaci s AD, ADFS.

Disponujeme bezpečnostním auditem od Deloitte Advisory s.r.o. Co se týče fyzického zabezpečení, servery jsou umístěny v datovém centru společnosti Cloud4Com, které splňuje parametry Tier III.

Více zde

2. Co si mám představit pod pojmem datový sklad a jaké výhody může poskytnout?

Toto je velmi zajímavá a důležitá otázka. Datový sklad / Data Warehouse (DWH) je systematické uložení dat do struktury datového modelu na základě konkrétních business požadavků zákazníka, odsouhlasených v průběhu analýzy. Datový model je multidimenzionální prostor (dimenze / rozměr), v rámci kterého lze uložená data analyzovat (dimenze mohou být například středisko, partner/protistrana, projekt, vozidlo, společnost, segment, atd.) a ukazatele (jinými slovy indikátory, metriky), tzn. věcný obsah (obraty nebo stavy, vyjádřené v penězích (částky, např. prodejní cena, pořizovací cena, průměrná cena), množství (kusy, kg., metry atd.). Dimenze z pohledu BI / reportingu nemusí být nutně dimenzí z pohledu HELIOSu (například ve financích – zde není potřeba o každé reportovací dimenzi účtovat, některé mohou být odvozené na základě dodatečné vložené logiky nebo jako atribut původní dimenze (například příslušnost k teritoriálnímu segmentu lze odvodit z adresy zákazníka).

Důležité je, že datový sklad umožňuje do detailu analyzovat libovolné kombinace dimenzí a ukazatelů. V jednodušším případě může způsob sestavení pohledu připomínat práci s kontingenční tabulkou v excelu. Nicméně standardní vlastností reportingu je možnost definice uživatelských sestav / reportů, kde každý řádek může být průsečíkem požadovaných dimenzí a ukazatelů. V rámci definice lze navíc reporty obohatit i o další odvozené vypočítané řádky / ukazatele. V rámci datového modelu tedy lze jednoduše uživatelsky ve velmi krátké době vytvořit kombinací dimenzí a ukazatelů jakýkoliv report / pohled ve formě tabulky nebo grafu včetně naformátování / podmíněného formátování. Všechny tabulky a grafy obsahují aktivní prvky / lze je jednoduše detailně analyzovat prostřednictvím funkcí Group By a Drill To Detail .

3. Je nějaké technické doporučení pro provoz Business Intelligence?

Rychlost internetu?
Platí pochopitelně, že čím rychlejší a stabilnější, tím lépe. Lze to vyjádřit i tak, že pro běžný provoz předpokládáme kvalitu a rychlost, která je v současné době obvyklá / standardní. Kritičtější směr je upload pro přenos dat od zákazníka směrem do DWH. Nicméně máme i zákazníky, kteří fungují na ADSL.

Minimální konfigurace koncového zařízení?
Zde je to podobné jako u rychlosti. Obecně ideální je, když zařízení podporuje některou z aktuálních verzí internetových prohlížečů. Naší stranou doporučovaný je Chrome. Z tohoto předpokladu se už dá odvodit pravděpodobný výkon zařízení. Podporujeme pochopitelně i starší verze prohlížečů.

Verze HELIOS iNuvio?
Před aktivací Business Intelligence na vašich vlastních datech je třeba aktualizovat váš HELIOS iNuvio na nejnovější verzi.

Mohly by vás ještě zajímat

Máte zájem o naše služby?

Ondřej Srdínko
Obchodní manažer

Vaše osobní údaje potřebujeme k tomu, abychom s vámi mohli jednat o možné spolupráci.

Zajímá vás Business Intelligence i u našich dalších řešení?


HELIOS Easy

Malá firma

Rozjezd startupu či stabilita menšího podnikání plně pod vaší kontrolou. Ukážeme vám, jak nato.


HELIOS iNuvio

Střední firma

Zkrotit procesy rostoucí firmy a podpořit růst podnikání. Úkol přesně pro iNuvio.


HELIOS Nephrite

Velká firma

Systém, který vyhoví a přizpůsobí se i těm nejnáročnějším požadavkům společnosti.