5 věcí, které si zamilujete na HELIOSU Pantheon

HELIOS Pantheon je zbrusu nový informační systém určený pro veřejnou správu. Přináší do ní to nejlepší z moderních ERP systémů v kombinaci s dokonalým pokrytím náročných českých i evropských legislativních požadavků a možnost integrace se stávajícími informačními systémy české veřejné správy. Kterých pět věcí si zamilujete na první pohled?

Uživatelská přívětivost

Na novém systému uživatele bezesporu zaujme vysoká míra konfigurovatel­nosti, provázanost modulů a důraz na integraci s ostatními systémy, ve kterých je zvyklý pracovat. Navíc ocení přehledné moderní uživatelské rozhraní, které lze přizpůsobit volbou vybraného barevného schématu a ještě více si tak zpříjemnit práci v systému.

To nejzajímavější však skrývají propracované algoritmy pro inteligentní fulltextové vyhledávání, které umí hledat ve všech datech, uložených elektronických dokumentech či v dokumentaci k systému. K dispozici jsou též propracované migrační nástroje, které automaticky vyhledávají duplicitní data i nekonzistence, či plně automatické aktualizace systému bez nutnosti zásahu administrátora.

Široké schopnosti integrace

Míra elektronizace české veřejné správy pomalu roste a HELIOS Pantheon tomu plnou měrou přispívá. Systém dokáže využívat data ze všech potřebných registrů, z insolvenčního rejstříku, ARESu a mnohých dalších, protože se na ně dokáže přímo napojit. Samozřejmostí je také přímá integrace elektronické spisové služby v souladu s NSESSS a možnost přímého propojení se stávajícími informačními systémy úřadu. Integrační platforma HELIOS totiž umožní komunikaci a výměnu dat s kterýmkoliv externím systémem, bez ohledu na jeho architekturu.

Dokonalá kontrola

Jestli je něco ve veřejné správě opravdu důležité, je to kontrola. HELIOS Pantheon proto nabízí širokou škálu nástrojů pro kontrolu financí, nejrůznějších procesů uvnitř úřadu či příspěvkové organizace, ale také dokonalou kontrolu nad osobními údaji v souladu s GDPR. Základem je nástroj na podporu řízení organizace dle zákona o finanční kontrole. Elektronické schvalování finančních toků zajistí průkaznost dokladů pro finanční a majetkové operace.

Pantheon navíc obsahuje i nástroje business intelligence (BI), které nabízejí nejen možnosti detailního finančního controllingu, ale také interaktivní souhrnný pohled na všechna důležitá data. Přednastavené reporty v BI připravené podle uživatelských rolí jsou dostupné přímo přes úvodní dashboard.

Vhodný pro práci z domova

HELIOS Pantheon přišel na svět tři čtvrtě roku po začátku pandemické krize. Je proto perfektně připravený na požadavky uživatelů na práci z domova. Jeho klíčové funkcionality můžete obsluhovat odkudkoliv, například i z tabletu. Pro úřady, které nemají dostatečné kapacity v oblasti IT podpory, je navíc připravena plně cloudová verze systému ve vlastním cloudu Asseco Solutions − ERPORT, která nevyžaduje žádné dodatečné náklady na serverovou IT infrastrukturu ani její správu a údržbu.

Moderní podpora uživatelů

Právě s prací na dálku souvisí i další novinka. HELIOS Pantheon nabízí inteligentní monitoring systému, který kontinuálně odhaluje potenciální ohrožení jeho chodu ještě předtím, než nastane. IT administrátoři tak mají dostatek času a prostoru na aktivní řešení potenciálních problémů. Součástí je také velmi detailní analýza vlivů jednotlivých modulů a operací na provozní výkon systému, což umožňuje optimalizovat provádění některých výpočetně náročnějších operací.

Doslova pro covidovou dobu je připravena funkce S.O.S. tlačítka. Uživatel systému, který narazí na nějaký problém vyžadující radu technické podpory, na něj pouze klikne myší, čímž okamžitě vytvoří požadavek na helpdesk. Ten obratem obdrží detailní záznam o tom, při které operaci v systému problém nastal, a dokáže na dálku uživateli pomoci stejně dobře, jako kdyby spolu úředník a IT podpora osobně seděli u jednoho počítače.