Business intelligence přímo v systému, takové je iNUVIO

Business intelligence nástroje jsou alfou a omegou vašeho úspěchu na trhu, aspoň ve světě velkých firem, které si bez vytěžování vlastních dat a nejrůznějších forecastingů (statistických předpovědí) nedokážou své fungování představit. Ve světě malých a středních firem však zatím tolik běžné nejsou, a tak vám dají velkou konkurenční výhodu. A přesně tu vám chceme dát i my, prostřednictvím informačního systému HELIOS Orange edice iNUVIO.

Proč se zajímat o business intelligence

Jestli jste nikdy neslyšeli o business intelligence (BI) nástrojích, vězte, že je to něco jako váš osobní vnitrofiremní James Bond. Ne že by měly povolení zabíjet, ale dokážou „vyšpiónovat“ ve vašich datech klíčové souvislosti pro váš úspěch na trhu – jak pro zvyšování tržeb, tak pro snižování nákladů. Ostatně tady máte pět důvodů, proč si BI hned zamilujete. Tedy pokud se tento systém naučíte naplno zapojovat do každodenního rozhodování vašich manažerů.

Bohužel žijeme v době, kdy častěji přijde na přetřes při diskusích o BI jako první otázka: „Co nás to bude stát?“, místo otázky, co to firmě přinese. V úvodu jsme psali, že vám chceme dát výhodu. A tak ti, kteří na HELIOS Orange edice iNUVIO přejdou ze starších verzí HELIOS Orange, dostanou BI zcela zdarma. Ti, pro něž se HELIOS Orange edice iNUVIO stane jejich prvním systémem HELIOS Orange, zaplatí symbolických 10 000 Kč, a to za licenci pro úplně všechny jeho uživatele.

Jednoduché a intuitivní ovládání

Nástroje BI, které v HELIOS Orange edice iNUVIO naleznete, nabízí velmi intuitivní ovládání a uživatelské rozhraní. K dispozici máte jak souhrnné grafické interpretace dat, tak možnost se jedním kliknutím dostat ke zdrojovým datům v tabulce. Velice rychle tak najdete to, co hledáte. Navíc snadným exportem dat do Excelu pak můžete sami provádět libovolné další grafické analýzy, a to bez nutnosti jakýchkoliv detailnějších znalostí či potřeby využít specializovaných analytických nástrojů. Navíc své vlastní připravené výstupy z BI si můžete připnout ve formě widgetu přímo na svůj dashboard. Klíčové údaje pro svoji práci tak budete mít vždy ihned na očích.

Předpřipravené vzorové reporty

O BI víc než o kterékoliv jiné oblasti podnikových informačních systémů platí, že je potřeba mít maximální možnost si vše upravit k obrazu svému. Na druhé straně ovšem stojí fakt, že bez předpřipravených reportů se běžnému uživateli těžko odhalují možné přínosy práce s BI. A tak pro vás máme jak možnost kompletní personalizace veškerých výstupů BI, kam si můžete připojit zcela libovolný datový zdroj nejen z HELIOSU, tak i soubor předpřipravených reportů pro oblasti obchodu, výroby a financí včetně splatností.

Plánování a forecasting

Součástí vestavěného BI jsou samozřejmě také nástroje pro plánování a forecasting. Forecasting pracuje klasicky na bázi regresní analýzy, tedy analýzy historických dat. Pokud tedy chcete například vědět, kolik zboží máte příští týden naskladnit na tu kterou prodejnu, a máte k dispozici data za posledních pár let, systém vám to s poměrně velkou statistickou přesností poví. Díky tomu ušetříte cash flow zbytečně vázané ve skladových zásobách a maximalizujete možné tržby, aby se zákazníkům nestalo, že zboží, které budou potřebovat, nebudete mít k dispozici a oni budou muset jít nakoupit jinam. Čím víc dat máte k dispozici, tím přesnější forecasty budete mít.

Možnost přístupu do BI také přes web

Velice důležitou a žádanou funkcí našeho BI modulu v HELIOS Orange edice iNUVIO je také možnost přímého přístupu do BI prostřednictvím webového rozhraní. Za ten systém vděčí společnosti Reporting.cz, díky čemuž můžete k BI přistupovat odkudkoliv, kdykoliv a prakticky z libovolného zařízení (tabletu, chytrého telefonu či notebooku).

Více informací o HELIOS Orange edice iNUVIO a všech jeho výhodách se dozvíte na www.inuvio.cz.