Dřevařská společnost Kloboucká lesní vsadila na HELIOS iNuvio

V Kloboucké lesní jej využívají ke správě účetnictví, k řízení skladového hospodářství, dopravy i kontroly pokladního prodeje a ke schvalování dokladů. Dále mají HELIOS iNuvio propojený s několika externími systémy a plánují i napojení na připravovaný e-shop. „Tím, že jsme veškerou agendu převedli pod hlavičku jednoho systému, se zajistila integrita a konzistence dat, které do té doby nebyly možné. Nyní můžeme daleko lépe sledovat firemní procesy, což přispívá ke kvalitnějšímu řízení firmy,“ vyzdvihuje hlavní přednosti přechodu na HELIOS iNuvio ekonom Kloboucké lesní Ing. Ondřej Šánek. 

Od implementace po každodenní provoz 

Implementace začala v dubnu 2019 v Náchodě, a to naší první schůzkou se zástupci firmy NVSP, která je obchodním partnerem tvůrce systému HELIOS iNuvio, společnosti Asseco Solutions. Na tu navázala předimplementační analýza v závěru léta téhož roku a od října se konfiguroval systém a probíhala školení. Od 1. ledna 2020 byl systém uveden do ostrého provozu. Právě Ing. Ondřej Šánek byl mezi prvními, kdo v Kloboucké lesní systém využíval. „Musím zdůraznit, že velmi důležitou součástí implementace, které si nesmírně ceníme, byla pomoc při startu ostrého provozu, která fakticky trvala až do půlky února,“ pokračuje Šánek.

Právě asistence při spuštění pomohla překonat některé porodní bolesti, kterými v začátku naimplementování nového systému trpěli někteří zaměstnanci. Nový systém totiž vyžadoval radikální změnu ve způsobu jejich práce, nicméně po pár měsících se zaměstnanci zaškolili a nyní již dokážou přednosti systému ocenit a práci s ním si pochvalují. 

Vlastní modul na míru 

Jednou z předností podnikového systému HELIOS iNuvio je velká přizpůsobitelnost, napojitelnost a spolupráce s integračními partnery. Někteří z těchto obchodních partnerů se podílí i na vývoji ERP a dokážou zákazníkům připravit vlastní modul na míru. To je i případ spolupráce Kloboucké lesní s firmou NVSP. „Pro dřevařskou výrobu jsme se rozhodli vyvinout ve spolupráci s NVSP vlastní modul,“ říká Ondřej Šánek a dodává: „V tomto modulu výrobu plánujeme, evidujeme odvedenou práci, tiskneme štítky pro identifikaci výrobků, evidujeme pohyb výrobků ve výrobním procesu až po expedici.“

Firma plánuje další expanzi, doladění speciálního modulu a spuštění zmíněného e-shopu. Zajímá vás, jak by mohl HELIOS zefektivnit vaše podnikání? Obraťte se na nás.