Firmy přecházejí z HELIOSu Green na Nephrite

HELIOS Nephrite je podnikový informační systém nové generace určený pro velké firmy v Česku a na Slovensku. Systém, který loni v září oslavil své první narozeniny, si velmi rychle získal nové zákazníky i stávající uživatele HELIOSu. 

HELIOS Nephrite láká zbrusu novými funkcemi

HELIOS Nephrite byl už v roce svého nástupu vyhodnocen časopisem ComputerWorld jako IT produkt roku. Systém postavený přímo na míru českým a slovenským firmám vznikal na základě zpětné vazby od 400 velkých zákazníků jako jsou např. Dermacol, Seznam.cz, Vítkovice Cylinders, Pivovar Svijany, Brano nebo Chirana Injecta. Mezi jeho klíčové výhody patří intuitivní uživatelské rozhraní, které je navíc přizpůsobené i mobilním zařízením, zbrusu nové funkce pro týmovou spolupráci, včetně např. možnosti online diskuse u jednotlivých položek v systému, efektivní dokument management i zbrusu nové nástroje pro projektový management, řízení procesů a vztahů se zákazníky. HELIOS Nephrite navíc přináší i vestavěné business intelligence a inteligentní automatizované nástroje, které díky využití strojového učení jednak pomáhají eliminovat chyby způsobené lidským faktorem, jednak aktivně napomáhají při plánování a rozhodování.

I velké migrace probíhají hladce

Za rok a čtvrt od uvedení nového systému už celá řada velkých zákazníků systému HELIOS Green stihla přejít na HELIOS Nephrite. Největší výrobce cukru a lihu v ČR Tereos TTD, Ředitelství silnic a dálnic ČR nebo třeba Pražské služby – to je jen několik málo příkladů takových migrací.

Pražské služby zajišťují opravdu širokou škálu činností. Patří sem vše od svozu odpadu, provozu sběrných dvorů, přes údržbu komunikací, provoz vlastní čerpací stanice PHM až po provoz vlastního zařízení pro energetické využití odpadu v pražských Malešicích (spalovny). 

Kvůli neuvěřitelně komplexnímu záběru činností byla migrace Pražských služeb jednou z nejnáročnějších. Díky dobrému plánování a přípravě harmonogramu však i zde proběhlo vše až překvapivě hladce. Velkou zásluhu na tom má i zákazník samotný. Díky intenzivní participaci na testování se podařilo zásadní problémy odhalit už v testovací fázi a po ostrém přechodu už zbývalo jen doladit několik málo chyb. 

Další náš zákazník – Ředitelství silnic a dálnic ČR – dokončil migraci na HELIOS Nephrite během posledního zářijového víkendu 2021. Firma k migraci přistoupila velmi zodpovědně. Důkladně otestovala všechny klíčové procesy tak, aby se všechny případné problémy odhalily ještě před ostrou migrací. Díky tomu proběhlo vše bez problémů. ŘSD ČR je navíc cenným zdrojem nových podnětů, které mohou HELIOS Nephrite posunout zase o kousek dál. Nový systém se totiž neustále rozvíjí. Pracuje na něm naše zbrusu nové oddělení pro výzkum, vývoj a produktový management.

Noví uživatelé přinášejí nové podněty pro další rozvoj

Právě přibývající počet nových uživatelů systému HELIOS Nephrite je velmi cenným zdrojem podnětů pro další rozvoj systému. Našim cílem totiž je neustále ho upravovat přesně na míru potřeb našich zákazníků, tedy pokračovat ve stejném duchu, v jakém jsme celý systém původně vytvořili. Naše vývojové centrum navíc neustále pracuje na rozvoji dalších funkcionalit. A to včetně těch využívajících umělou inteligenci a strojové učení, takže i v letošním a příštím roce se mají naši zákazníci na co těšit.