Gatema PCB pracuje s HELIOS Nephrite i jinými sofistikovanými softwary

Společnost Gatema PCB, přední evropský výrobce desek plošných spojů a prototypů DPS s třicetiletou zkušeností, využívá na podporu své činnosti nejmodernější informační technologie. Pro oblast výroby zde slouží ERP systém nejnovější generace HELIOS Nephrite a na podporu řízení zásob velmi úspěšně softwarový modul BERGHOF Adaptive/SRM.

Druhé zmíněné řešení je po několikaměsíční implementaci v ostrém provozu od konce roku 2022. Společnost BERGHOF SYSTEMS na projektu úzce spolupracovala s dceřinou společností Gatema IT, která je, stejně jako Gatema PCB, součástí Gatema Holdingu.

Ve společnosti Gatema PCB je implementován modul Výroba, který je součástí již zmíněného systému HELIOS Nephrite z produkce Asseco Solutions. Zpřesnil zde velkou měrou sledování výroby, a to hned od počátku jeho používání. Hodně k tomu přispěl objednávkový konfigurátor propojený přímo do ERP systému, který zákazníci Gatemy PCB vyžívají na webových stránkách firmy pro zadávání poptávek a objednávek. 

Postupnou optimalizací výrobních procesů za pomoci HELIOS Nephrite došlo k výraznému zkrácení průběžné doby výroby desek plošných spojů, a tím ke zrychlení dodací doby směrem k zákazníkům. Obrovskou konkurenční výhodou společnosti je také rychlost dodání. To klade velmi vysoké nároky na oddělení nákupu.

"Naše skladové zásoby byly vždy slepé a limity se řídily pocitem. Na skladě nám tak leželo spoustu nevyužitého materiálu. Díky automatizované predikci BERGHOF Adaptive jsme nyní schopni regulovat a řídit skladové zásoby, držet přesně takové množství materiálu, jaké nám prognóza doporučuje."

Radim Vítek

vedoucí výroby

„Vzhledem k našemu druhu výroby musí být naše sklady stále předzásobeny materiálem. Naše skladové zásoby byly vždy slepé a limity se řídily pocitem. Na skladě nám tak leželo spoustu nevyužitého materiálu. Díky automatizované predikci BERGHOF Adaptive jsme nyní schopni regulovat a řídit skladové zásoby, držet přesně takové množství materiálu, jaké nám prognóza doporučuje, a díky tomu uspokojit potřeby našich zákazníků. SRM dělá přesně to, co jsem očekával, a jsem proto s používáním tohoto nástroje velmi spokojen,“ říká pan Radim Vítek, vedoucí výroby.

BERGHOF SYSTEMS, člen mezinárodní skupiny Berghof Systeme Group, je dodavatelem inteligentních softwarových řešení a služeb pro podnikovou sféru zaměřených na generování přínosů v oblastech optimalizace zásob, forecastingu, pokročilého plánování a simulací digitálního dvojčete. Výrobním a obchodním společnostem nabízí vlastní softwarový balík BERGHOF Adaptive a vyhledávaná ERP řešení HELIOS Nephrite a PSIpenta.