Haze: HELIOS iNuvio přinesl maximální automatizaci

Společnost Haze působí na českém trhu od roku 2007. Specializuje se na výrobu technologických prvků pro zemědělství, jakými jsou například boční a střešní ventilační systémy, rolovací vrata, systémy průchodů nebo zastřešení jímek na míru. Firma během pandemie nasadila nový ERP systém HELIOS iNuvio, který ji pomohl zefektivnit řízení skladových zásob i plánování výroby i připravit se na maximální automatizaci.

Vše pod jednou střechou

Haze si již od svého vzniku zakládá na vlastním vývoji a výrobě řešení přesně na míru potřebám zákazníka, to vše ve špičkové kvalitě a v dohodnutých termínech. Firma nabízí komplexní servis – od poradenství přes širokou nabídku produktů, jejich výrobu přesně na míru až po závěrečnou montáž a údržbu. Se zakázkovou výrobou se přirozeně pojí řada výzev – náročná logistika materiálu, správné zvládnutí kalkulace nákladů i ošemetné plánování výrobních kapacit.

Firma také klade velký důraz na vývoj a aplikaci nových postupů a materiálů, díky čemuž drží krok s technologickým vývojem v oboru. Na inovace ale potřebuje mít dostatek kapacit i ERP systém, který ji v tom podpoří. To už původní ERP systém, který firma vyměnila kvůli nevyhovující skladové evidenci, nedokázal. Proto přišel čas pro HELIOS iNuvio.

Jeden systém na všechno

HELIOS iNuvio firma nasadila v roce 2020. Kromě klíčové skladové evidence ve firmě, ekonomiku, výrobu a mzdy. Cílem bylo automatizovat co nejvíce procesů a připravit se i na další plánové inovace jako např. na propojení s plánovaným automatickým skladovacím systémem. Pandemie totiž firmu naučila, že maximální míra automatizace se vyplatí.

Systém pro život v pandemii

Přechod na HELIOS iNuvio firmě kromě výrazně efektivnější skladové evidence umožnil také podrobnou evidenci výroby, vyhodnocování jednotlivých zakázek, a hlavně sledování vývoje cen nakupovaných materiálů. Vedení také získalo díky vestavěnému Business Intelligence možnost detailního vyhodnocení profitability každé zakázky. Nový systém též umožnil lepší rozložení práce mezi jednotlivé pracovníky, včetně promítnutí neschopenek a OČR do plánování personálních kapacit. Díky tomu může Haze výrazně efektivněji řídit celou výrobu a plánovat další růst.

A jak jste na podnikání s pandemií připraveni vy?