HELIOS Automotive boduje u významných prodejců automobilů, u servisů a půjčoven

Specializované řešení HELIOS Automotive je určeno pro střední a velké autoservisy, ale také pro prodejce automobilů, autobazary a půjčovny.

Úspěch řešení HELIOS Automotive a jeho obliba mezi klienty z řad významných prodejců automobilů, servisů, půjčoven, ale i prodejců silničních, stavebních a zemědělských strojů, nejlépe dokládá už deváté setkání zástupců firem z automotive branže, které se konalo v polovině dubna v konferenčním centru hotelu Aquapalace Praha.

Akci tradičně pořádá společnost INFO NOVA – autorizovaný vývojový, implementační a obchodní GOLD partner produktů HELIOS –, která také řešení HELIOS Automotive vyvinula. Na setkání se sešlo sedm desítek ředitelů, manažerů, klíčových uživatelů a IT administrátorů z celé republiky, z velké části uživatelů informačního systému HELIOS Automotive, ale také potenciální noví zákazníci a zájemci o dodávku a implementaci tohoto specializovaného ERP systému.

Představení novinek řešení HELIOS Automotive

Program setkání se zaměřil na představení novinek řešení HELIOS Automotive, zejména na možnosti využití elektronického podpisu a samozřejmě také na využití prvků umělé inteligence a strojového učení. Řešení rozšiřuje a optimalizuje systém HELIOS Nephrite právě pro firmy v sektoru automotive.

Na závěr setkání se konalo losování výherců věcných cen poskytnutých společností Asseco Solutions, která za produktovou řadou HELIOS stojí. Mezi výhry patřily také vouchery na nákup licencí systému HELIOS Nephrite.

Jediné integrované řešení

Implementací řešení HELIOS Automotive uživatel získá integrovaný informační systém, který pokrývá celé spektrum potřeb a požadavků pro řízení všech firemních procesů v sektoru autoservisů a prodejců automobilů, vhodný je rovněž pro provozovatele autobazarů a půjčoven vozů.

Mezi hlavní funkcionality tohoto produktu patří HELIOS autoPRODEJ, jenž zahrnuje veškeré činnosti při prodeji nových vozů. Dalším modulem je HELIOS autoSERVIS, který je ideálním pomocníkem právě pro autoservisy. Modul HELIOS autoSKLAD zajišťuje podporu nákupu, skladování a výdeje především náhradních dílů a příslušenství. Modul HELIOS autoBAZAR podporuje proces výkupu a prodeje ojetých vozů, HELIOS autoPŮJČOVNA zefektivňuje půjčování vozů.

Přínosy řešení HELIOS Automotive

  • Transformace všech dosud používaných softwarových produktů do jediného integrovaného řešení
  • Evidence, sledování a řízení všech aktivit společnosti v jediném systému
  • On-line dostupné aktuální informace pro vedení společnosti, průběžné sledování výkonu společnosti
  • Možnost přizpůsobení informačního systému specifickým požadavkům
  • Možnost implementace a využití návazných oborových řešení HELIOS Nephrite, jako jsou například Call centrum, Personální řízení provozu, Controlling, Leasing, apod.
  • Vývoj systému vždy drží krok s rozvojem společnosti, soulad s legislativou je samozřejmostí

Mezi uživatele řešení HELIOS Automotive patří významní prodejci automobilů na českém trhu, jako jsou Auto Jarov, Porsche Inter Auto, Louda Auto, Autocentrum Barth. Dalšími klienty jsou také významný český prodejce ojetých vozů Auto ESA nebo jedna z největších komerčních půjčoven vozidel, společnost SIXT.