HELIOS Fenix v novém kabátě

Posledních 20 let se vývoj softwaru významně změnil. Nejprve se vytvářel projektový plán, poté analytici sesbírali od klienta jeho požadavky, vše se popsalo a až pak vývoj tvořil architekturu a design produktu. Následovalo interní testovaní vlastními zaměstnanci a vybranými uživateli. Až následně se to dostávalo do ostrého provozu.

Dnes se vývojem designu zaobírají specialisté na UX/UI, kteří uživatelskou zkušenost zkoumají a testují. Zabývají se uživatelskou přívětivostí výsledného zobrazení a navrhují řešení tak, aby byl pohodlný hlavně pro cílového zákazníka.

Aktuálně hlavním tématem u vytváření software vyhrává minimalismus. Velký úkol je na designérech, aby jednotlivá rozhraní udrželi přehledná a intuitivní. Základní prvky v ovládaní by měly být promyšlené a pro zákazníka jednoduše ovladatelné.  K vytvoření dojmu minimalismu pomůže i pouhá změna fontu. Z praxe víme, že extravagantní písma mají tendenci negativně ovlivňovat samotné uživatele.

I my v Asseco Solutions máme odborníky, kteří dennodenně pracují na designu našich aplikací. Počátkem listopadu 2022 se i zákazníci informačního systému HELIOS Fenix ve verzi 9.41 můžou těšit na modernizaci vstupní obrazovky.

Připravili jsme především změnu vzhledu. Zvolili jsme jinou technologii, která nám umožnila použít vzdušný a moderní design. Naši designeři aplikací udělali vše pro to, aby ovládání bylo intuitivní.

Nový design spouštěče

Konzervativnější část zákazníků zprvu možná bude potřebovat více času, aby si zaběhané způsoby práce změnila a vytvořila si novou rutinu. Když se ale s novými ikonkami seznámí, jistě ocení, že se svým vzhledem v mnohém přiblížily ke klasickým Office ikonám. Ke změně v ovládání uvnitř jednotlivých modulů přitom vůbec nedošlo.

Designeři zvolil tmavý režim zobrazení. Tmavý režim není žádnou novinkou, Google, Apple, Youtube i Facebook ho využívají už nějakou dobu. Tmavé odstíny na pozadí a aplikování světlého textu jako kontrastu může odlišit vaši aplikaci od ostatních.

Tmavý režim dokáže uživatele částečně zbavit stresu, protože tráví mnoho času sledováním bílé obrazovky – ta odráží světlo, černá nikoli.

Vždy aktuální informace

Jednoznačným přínosem jistě je, že všechny důležité informace pro zákazníky se budou dozvídat on-line. Uvidí je po každém spuštění systému HELIOS Fenix na aktivní ploše. Z první ruky se tak dozví o změnách v aplikacích, o metodických postupech nebo legislativě, kterou jsme zapracovali. Už žádné prohledávání mailů. Všechny uživatele informujeme bez rozdílu.

Nabídka vzdělávání - školení a webináře

Je pro vás důležité vzdělávání? Na aktivní ploše zákazníci uvidí interaktivní pozvánky na blížící se školení a webináře. Žádné školení nebo oblíbený lektor zákazníkovi neuniknou.

Věříme, že si nový vzhled HELIOS Fenix zákazníci oblíbí stejně jako my. Uděláme vše pro to, aby tato hlavně zevní úprava nebyla v cestě za modernizaci informačního systému poslední. 

Váš tým systému HELIOS Fenix