HELIOS Nephrite pohání růst skupiny CIMEX

Jádrem podnikání skupiny CIMEX jsou investice do realit. Jejich portfolio nemovitostí tvoří primárně administrativní budovy, hotelové komplexy a nové developerské projekty. Dnes tato skupina s 30letou tradicí patří k předním privátním investorům a od loňského roku taky k uživatelům HELIOS Nephrite.

Skupinu CIMEX si nejspíš nedokážete zařadit do oboru podnikání, ale některé firmy z portfolia jsou na trhu známé. Třeba značka OREA HOTELS & RESORTS má dlouhodobě silnou pozici na českém hotelovém trhu. „Je to naše nejznámější značka, ale do našeho portfolia patří více než 40 společností, jejichž prostřednictvím skupina CIMEX vlastní a provozuje 3*/4*/5* hotely, kancelářské budovy, rezidenční aktiva a rozvíjí nové realitní a hospitality projekty v České republice a zahraničí,“ říká finanční manažer Michal Kubišta.

Vedení takto rozvětvené skupiny vyžaduje skutečně kvalitní řízení podnikových zdrojů. „Proto jsme přešli na ERP systém HELIOS Nephrite. Ten nám vedle zjednodušení agendy přinesl i reálné úspory při správě licencí,“ pokračuje finanční manažer Michal Kubišta. 

Vzhledem k zaměření firmy, její struktuře, je stěžejní funkcionalitou takzvaná MULTICOMPANY, která umožňuje spravovat všechny firmy holdingu v jednom systému.“ Další důležité moduly jsou pro controlling, správu účetnictví a číslování zakázek,“ dodává Kubišta. 

Přechod CIMEX na HELIOS trval čtyři měsíce od podpisu smluv, což je rekordně krátká doba. Vše proběhlo bez zádrhelů. Základem je vždy kvalitní příprava, plánování a uzpůsobení produktu na míru potřebám daného klienta. „Systém si postupně osvojili i zaměstnanci, kterým přinesl automatizaci řady procesů. Oproti našim předchozím projektům jim umožňuje přehlednou práci s daty. Ta HELIOS umí dobře reportovat a vizualizovat,“ dodává závěrem finanční manažer Michal Kubišta. 

HELIOS Nephrite je moderní ERP systém pro velké firmy. Společnost Asseco Solutions při jeho vývoji vyslyšela přání svých klientů a není náhodou, že hned v roce uvedení na trh HELIOS Nephrite obdržel prestižní ocenění IT Produkt roku. Další vylepšení a novinky do systému právě přicházejí. Je to systém budoucnosti, který aplikuje poznatky umělé inteligence, strojového učení, nebo třeba robotické procesní automatizace (RPA) a umožňuje firmám lépe pracovat s daty, zdroji, know-how a výrazně usnadňuje spolupráci mezi jednotlivými odděleními, týmy a zaměstnanci.