HELIOS Nephrite představuje novinky ve svém vzhledu

Klíčový produkt společnosti Asseco Solutions, podnikový informační systém HELIOS Nephrite pro středně velké a velké firmy, modernizoval UX/UI, aby byl pro uživatele ještě přehlednější.

Tým vývojářů kontinuálně pracuje na zlepšování vlajkového produktu řady ERP systémů HELIOS Nephrite. Na základě zpětné vazby od zákazníků, kteří podnikový informační systém používají, přichází také modernizace designu UX/UI.

Poslední novinky a vylepšení se týkají nového přehledu a ikon na úrovni tříd a pořadačů. Modernizace UX/UI má za cíl dále zjednodušit práci a zlepšit orientaci v systému HELIOS Nephrite.

První část změn připadla na úpravu ribbonů (pás karet) podle požadavků zákazníků. Některé ikony jsou výraznější a lépe vyjadřují operaci, kterou reprezentují. Zvětšila se rovněž velikost ikon, které se používají nejčastěji. Došlo také k přesunu vybraných ikon na logičtější místo, zejména se to týká ribbbonů Domů, Přehled a Záznam.

Ribbon Domů - přehled

Ribbon Přehled

Ribbon Domů - formulář

Ribbon Záznam

Ribbon Speciální

V ribbonu Nápověda byla přidána ikona pro zobrazení Informací o změnách.

Ikona Informace o změnách v ribbonu Nápověda

Další novinkou je přesun výběru skinu a barevného schématu do ikony Konfigurace v horní liště aplikace. Nově může správce tyto změny zakázat, takže tato nabídka nebude k dispozici všem uživatelům. Z ikony Konfigurace je nově dostupná také Uživatelská konfigurace. 

Revize kontextových menu

Poslední balíček novinek pro HELIOS Nephrite obsahuje rovněž revizi kontextových menu. Jde o doladění kontextových menu přehledu, dolních záložek, dynamických vztahů a navigátoru. Ke všem akcím byly přidány ikony, které jsou stejné jako v ribbonu. Nejčastěji používané akce se objeví v rychlé volbě – v sadě ikon v horní části menu.

Záložka Další akce a jejich pořadí je nově upravena tak, aby menu nabízelo často používané akce dostupné na první úrovni. Méně používané akce se zobrazí níže na rozbalení. Akce, které se používají pouze málo, se zobrazí jen v ribbonu. V menu přehledu a dolních záložek se pak na první úrovni zobrazí oblíbené funkce a workflow akce pro vybrané záznamy.

Kontextové menu – přehled

Kontextové menu – dolní záložka

Kontextové menu – dynamický vztah

Kontextové menu - navigace

Další změnou jsou nové ikony modulů v navigaci. Pro lepší a rychlejší orientaci byly přidány standardní ikony modulů. Objeví se pouze tam, kde nebyly nastaveny zakázkově.

Standardní ikony modulů v navigaci