HELIOS Nephrite řídí procesy společnosti BioVendor v precizním oboru laboratorní diagnostiky

Podnikový informační systém HELIOS Nephrite provází životní dráhu výrobků společnosti BioVendor pro laboratorní diagnostiku. Od vývoje a výroby až po jejich prodej.

BioVendor je moderní a zavedená brněnská firma, která nabízí komplexní řešení pro laboratorní diagnostiku. „Zastupujeme světové výrobce a zároveň sami vyvíjíme portfolio inovativních produktů, které dodáváme do celého světa,“ uvedl k zaměření společnosti její ředitel MVDr. Michal Kostka. Firma působí na trhu už třicet let.

Na zvyšování efektivity řízení firmy se zásadně podílí ERP systém HELIOS Nephrite od společnosti Asseco Solutions. Proč zvolilo vedení společnosti BioVendor řešení HELIOS? „Primárním cílem byla centralizace všech systémů do jednoho systému. Dále pak potřeba zefektivnit a zjednodušit některé procesy a zejména koncentrovat všechna data včetně dokumentů do jednoho systému,“ vysvětlil Michal Kostka.

Zásadním plusem je, že pomocí HELIOS Nephrite mohou přesně sledovat každý výrobek od jeho vývoje a výroby přes sklad až k expedici a fakturaci zákazníkovi. Současně to dovoluje plnit veškeré přímé regulace a normy spojené s biomedicínsko-diagnostickou výrobou.

„Primárním cílem byla centralizace všech systémů do jednoho systému. Dále pak potřeba zefektivnit a zjednodušit některé procesy a zejména koncentrovat všechna data včetně dokumentů do jednoho systému.“

Michal Kostka, CEO

Pomoc při administraci e-shopů

„HELIOS Nephrite nám pomáhá také s administrací našich e-shopů, což našim zákazníkům umožňuje online přístup k produktové dokumentaci zakoupených výrobků a k manuálům k zařízením,“ doplnil Martin Brož, administrator IS BioVendor Group. Pro firmu jsou nejdůležitější moduly, jako je Výroba, Sklady, Servis, Pracovní cesty, Účetnictví nebo Přepravní služby.

Migrace na HELIOS Nephrite trvala několik měsíců a během ní byla také navržena nová infrastruktura (nové servery), takže přechod byl složitější. „Migrace samotná proběhla úspěšně, ale na začátku se vyskytly minoritní problémy a musela se hledat kompromisní řešení. Zejména v oblasti výroby, která je velmi specifická, protože zpracovává objemově a teplotně nestálé materiály (hluboce zamrazené materiály až na –80 °C). Některé materiály v rámci různých teplot vykazují různé vlastnosti, a proto bylo nastavení kontrol a předpisů parametrů v rámci výroby nelehkým úkolem,“ uvedl ke komplexnosti řešení CEO Biovendor – Laboratorní medicína a. s. Michal Kostka.

Zaměstnanci ve většině případů oceňují přechod na HELIOS Nephrite kladně, oblíbili si například přehlednější zobrazování a práci s okny, ribbony a obecně vylepšení práce se systémem, jako jsou nové možnosti vyhledávání nebo možnost pracovat s více okny.

HELIOS Nephrite tak pomáhá každý den naplňovat vizi celé společnosti, že spolehlivější, rychlejší a dostupnější diagnostika vede ke kvalitnější zdravotní péči pro všechny.