HELIOS Nephrite s novým partnerem vykročil do oblasti zdravotnictví

Již od roku 1990 je společnost STAPRO významným dodavatelem softwaru a služeb pro nemocnice a další poskytovatele zdravotní péče v České republice, na Slovensku i na dalších středoevropských trzích. Na začátku roku 2023 se stala partnerem Asseco Solutions, konkrétně informačního systému HELIOS Nephrite.

Asseco Solutions již více než 30 let zřizuje a organizuje silnou partnerskou síť, která funguje pod heslem: „Nahraďme konkurenci spoluprací“. Součástmi sítě jsou nejrůznější softwarové společnosti, které se svými produkty a službami navzájem ideálně doplňují, aby tak mohly zákazníkům poskytovat nejširší pokrytí ve všech oblastech podnikání, napříč všemi velikostmi firem. Partnerská síť systému HELIOS se angažuje nejen v prodeji nových licencí softwaru, ale též v rámci migrací na systémy dalších generací.

„Skutečnost, že se společnost STAPRO stala partnerem systému HELIOS, znamená pro Asseco Solutions především možnost plně uspokojovat potřeby firem z oblasti zdravotnictví,“ říká Jan Škarban, vedoucí nepřímého obchodu HELIOS a dodává: „Ačkoli naši klienti z této oblasti byli vždy spokojeni, budou mít nyní příležitost využívat integrace partnerských softwarů a služeb doslova „pod jednou střechou“. Věřím, že stejně, ale z opačného pohledu, bude spojení našich firem prospěšné i pro zákazníky STAPRO a pochopitelně též pro zákazníky zcela nové.“

„Naše společnost již více než tři desetiletí vytváří software pro všechny oblasti ve zdravotnictví,“ doplňuje jej Ing. Leoš Raibr, CEO ze společnosti STAPRO. „Za pomoci našich řešení cílíme k prohlubování elektronizace českého zdravotnictví, k zajištění vyššího bezpečí pacientů, k efektivní práci zdravotnickému personálu a v neposlední řadě k poskytování relevantnějších informací z produkčních systémů potřebných pro řízení zdravotnických zařízení. Efektivně kontrolovat vykazování a udržovat efektivní smluvní vztah se zdravotními pojišťovnami umožňují naše expertní konzultační služby. Od spojení se společností Asseco Solutions si slibujeme téměř dokonalou komplexnost produktů a služeb.“

"Skutečnost, že se společnost STAPRO stala partnerem systému HELIOS, znamená pro Asseco Solutions především možnost plně uspokojovat potřeby firem z oblasti zdravotnictví."
Jan Škarban vedoucí nepřímého obchodu HELIOS

Společnost STAPRO 

Je předním dodavatelem softwaru a služeb pro nemocnice a další poskytovatele ve všech oblastech zdravotní péče. Mezi její produkty patří lékařské softwary (klinické informační systémy, laboratorní systémy), ale i nelékařské (manažerské informační systémy, stravovací systémy, logistika skladů a mnohé další). STAPRO dodává komplexní řešení založené na vlastních produktech doplněných všemi souvisejícími službami včetně dlouhodobé podpory a outsourcingu zdravotnických informačních systémů.

Firma byla založena v roce 1990 a od té doby učinila mnoho významných kroků, které posilují její pozici na trhu, význam a stabilitu. V současné době má více než 280 zaměstnanců a své produkty a služby poskytuje většině zdravotnických zařízení v České a Slovenské republice i na zahraničních trzích.

Bližší informace naleznete na www.Stapro.cz