HELIOS Podcast jako ideální společník nejen na letní cesty

Možná jste to ještě nezaregistrovali, ale máme vlastní technologický a byznysový podcast. Aktuálně je ve střižně jeho čtvrtý díl. Můžete se těšit na zajímavé povídání o e-shopech a trendech v e-commerce. Pozvání přijal Michal Kašpar, který má ve společnosti Saperta na starosti nástroj E-shop KONEKTOR.

Předtím než nový díl vypustíme do digitálního éteru, zveme vás k poslechu prvních třech dílů. V těch posluchačům představujeme inspirativní osobnosti z českého byznysu a technologického prostředí. Mnohdy jsou to naši partneři a lidé, s nimiž spolupracujeme. Manažeři, vlastníci firem či ředitelé, kteří pracují na zajímavých projektech nebo dosáhli významného úspěchu. Rozhovory se netýkají jen jejich práce, ale i osobního života a koníčků. 

Pestrá paleta hostů 

Osobní příběhy jsou mnohdy stejně zajímavé jako vlastní podnikání a byznys. Martin Šauer je ředitelem Balíkobotu, což je nástroj, který zjednodušuje expedici balíků a palet. Martin přitom ještě před pár lety vlastnil autoservis, v němž nabral cenné podnikatelské a manažerské zkušenosti. Následně ho uhranul svět technologií, protože ho baví inovace a nové produkty. Balíkobot vyrostl prakticky na zelené louce, Martin měl v počátku k dispozici programátora jen na půl úvazku. Dnes je tento nástroj populární a stal se jedním z partnerů HELIOSU Orange. 

Nádech Francie 

Ředitel stravenkové firmy Edenred Nicholas Eich přišel do Česka v roce 2007. Před svým působením v Edenredu vedl tuzemský srovnávač finančních produktů Chytrý Honza. Nicholas nemluví v rozhovoru jen o stravenkách, stravenkovém paušálu a dopadu pandemie na restaurační byznys, ale i o tom, jak se u nás žije cizincům. Vždy ho pobaví otázka, zda se plánuje teď někdy vrátit do Francie. Na tu s úsměvem odpovídá, že tady žije více než patnáct let a má i české občanství.

Z Brna do Londýna a zpátky 

Třetí příběh je neméně zajímavý. Ředitel a zakladatel platební instituce Roger Adam Šoukal si přál vyzkoušet život a práci v londýnském City. To se mu splnilo. Přesto zatoužil po návratu zpět do rodného Brna, kde se daří začínajícím technologickým firmám. Z evropského finančního srdce si odnesl řadu zkušeností a nápadů. Nejvíce ho zaujal faktoring. Ten firmám pomáhá řídit cash flow díky zkrácení doby splatnosti faktur. Díky němu je možné získat 75 % z celkové fakturované částky už do tří dnů od vystavení faktury a zbylých 25 % po uhrazení faktury odběratelem. 

Přejeme vám příjemný poslech. Věříme, že vám rozhovory zpříjemní léto, ať už jste na dalekých cestách, nebo jen přejíždíte mezi pracovními schůzkami. Budeme moc rádi, pokud nám dáte zpětnou vazbu, jak se vám naše podcasty líbí.  

Poslouchejte nás na Apple PodcastsSpo­tify Google Podcasts