HELIOS Podcast přivítal Jiřího Andrše, jednoho z majitelů pivovaru Clock

V dalším dílu HELIOS Podcastu, ve kterém vám představujeme zajímavé a úspěšné osobnosti ze světa byznysu, jsme si povídali o vaření piva.

Začali jsme vařit pivo doma v garáži a poměrně rychle nás to chytlo, přiblížil podnikatelské začátky pivovaru Clock jeden z jeho zakladatelů, Jiří Andrš. O vaření craftového piva si s ním povídal obchodní ředitel společnosti Asseco Solutions Michal Andraško.

Ze čtyř základních surovin se dá uvařit spousta různých druhů piva, prozradil Andrš. S kamarádem Jakubem Sychrou založili minipivovar Clock v Potštejně v roce 2012, o dva roky později začali s produkcí piva.

Jak vstupují moderní technologie do vaření piva? „Snažili jsme se, aby byl provoz moderní. Ale nemůžeme si dovolit pořídit nejmodernější technologie, které mají největší pivovary,“ vysvětlil Jiří Andrš. Pivovar samozřejmě během výroby a distribuce používá i systém HELIOS iNuvio.

Trendem současného pivovarnictví je stále větší obliba nealkoholických piv, řada zákazníků požaduje chuťově kvalitní nealko pivo (nejen během takzvaného suchého února). „Nealko se dá udělat v podstatě z jakéhokoliv pivního stylu,“ doplnil Andrš.

Během rozhovoru přišla také řeč na další trendy na pivním trhu (výroba jednodušších a méně alkoholických piv), důležitosti e-commerce i na to, zda se na českém trhu udrží několik stovek menších pivovarů i přes covidovou krizi a válku na Ukrajině, která způsobila masivní růst cen energií.

Aktuální díl HELIOS Podcastu si můžete pustit přímo na našich stránkách, přes Apple podcasts, Spotify či Google podcasts. Přejeme vám příjemný poslech.