Jak rozšířit firemní možnosti? Společnost TULIPA PRAHA vsadila na HELIOS iNuvio.

Jedním z dalších spokojených klientů, kteří využívají inovovaný produkt HELIOS iNuvio, je prodejce řezaných květin, hrnkových rostlin a floristických potřeb firma TULIPA PRAHA.

Čerstvé květiny z celého světa

Společnost TULIPA PRAHA, s.r.o. se specializuje na velkoobchodní prodej řezaných květin, hrnkových květin, dekorační zeleně a floristických potřeb. Cílem společnosti je nabídnout pod jednou střechou vše, co potřebují jak klasická květinářství, tak i nejnáročnější klienti z řad floristů.

Květiny dováží z celého světa, především z Nizozemska a jeho květinových burz ve městech Aalsmeer, Naaldwijk či Rijnsburg. Firma spolupracuje s pěstiteli květin i z Jižní Ameriky, Afriky i dalších zemí v Evropě. I proto nabízí jeden z nejširších sortimentů řezaných květin na českém trhu.

TULIPA vznikla už v roce 1990 jako rodinný podnik. Nyní má tři desítky zaměstnanců a klade důraz na lidský přístup, nejen uvnitř firmy, ale i vůči zákazníkům. „Péče se vyplatí. Ať už jde o květiny, nebo o lidi,“ zní základní heslo firemní filozofie.

Společnost disponuje jednou z největších prodejních ploch v České republice. Klimatizované prodejní a skladovací boxy s řezanými květinami se rozkládají na více než 200 metrech čtverečních, skleníky s hrnkovými květinami na více než 1200 metrech čtverečních. Skladové zásoby včetně čerstvých květin firma doplňuje pětkrát týdně.

Od začátku s HELIOSEM

Firma TULIPA PRAHA používá produkty HELIOS už od roku 2014. Jednatel společnosti Pavel Kusý potvrzuje, že si už bez podnikového informačního systému od Asseco Solutions neumí svůj pracovní režim představit. Přechod na verzi HELIOS iNuvio zabral zhruba šest měsíců.

„Implementace probíhala cca půl roku před spuštěním, a i přes to, že firma přecházela od tužky a papíru. Většinu procesů se povedlo zmapovat a nastavit správně. Zapotřebí bylo vyřešit nejen software, ale i hardware. K tomu jsme museli vybudovat kvalitní Wi-Fi síť, vybrat správné terminály a tiskárny etiket pro čárové kódy.“
Pavel Kusý jednatel společnosti TULIPA PRAHA

Po ostrém spuštění systému bylo zapotřebí doladit některé procesy, které Asseco Solutions připravilo pro TULIPU na míru. „Díky otevřenosti systému bylo možné vyřešit i naše individuální požadavky, a to pomocí zakázkových úprav na míru. Vše jsme dokázali za pomoci konzultantů z Asseco Solutions nastavit. Největší výzvou pro nás bylo rozhodně zvládnutí oblasti pro obchodní zástupce, a to tak, aby zde bylo možné ihned zahájit prodej, ale i tuto náročnější problematiku jsme dokázali zvládnout,“ dodal Pavel Kusý, jednatel společnosti.

Klady jsou jednoznačné

Přínosy HELIOS iNuvio pro firemní procesy jsou jednoznačné. Zefektivnila se kontrola zboží, systém poskytuje přehled o pořizovací ceně zboží včetně souvisejících nákladů a dokáže správně vypočítat prodejní ceny.

Firma využívá moduly a funkcionality, které slouží k řízení obchodního procesu, vedení skladu včetně WMS systému. Všechny agendy jsou provázány s účetnictvím. Tulipa systém HELIOS iNuvio využívá i ke zpracování mzdové agendy. Mezi specifickými úpravami si zaměstnanci TULIPY PRAHA chválí zakázkový import dokladů .

Přímé pozitivní dopady na chod firmy se projevily v monitoringu oběhu zboží, došlo i k redukci chybovosti při výdeji zboží, který se navíc i zrychlil. „Nikdo už si neumí představit práci bez HELIOSU,“ řekl dále Pavel Kusý k tomu, jak implementaci HELIOS iNuvio přijali řadoví zaměstnanci. Moderní ERP hraje samozřejmě pozitivní roli i při rozvoji a dalšího růstu podnikání firmy

"Rozhodně plánujeme nasazení B2B systému a další rozvoj HELIOS iNuvio je samozřejmostí."
Pavel Kusý jednatel společnosti TULIPA PRAHA

Jedno video za tisíc slov

Podívejte se, jaké další benefity spatřuje pan Kusý, jednatel společnosti TULIPA PRAHA, v nasazení informačního systému HELIOS iNuvio. 

Zaujalo vás řešení u firmy TULIPA PRAHA a rádi byste se dozvěděli více? Neváhejte se podívat na více detailů o tomto zákazníkovi v naší případové studii. 

Rozšiřujeme možnosti společností nejen malých a středně velkých, ale pomáháme nastartovat růst i v dalších segmentech a odvětvích, pojďte se s námi podívat, jaká další řešení jsme pro naše zákazníky připravili.