Kaumy, dovozce produktů zdravé výživy, vsadil na HELIOS iNuvio

Největší dovozce a výrobce čekankového sirupu, produktů zdravé výživy a zdravých cukrovinek využívá produkt HELIOS iNuvio. Oceňuje komplexnost řešení produktu, jenž zefektivnil logistické, obchodní a fakturační procesy.

Společnost Kaumy, která je významným dovozcem a distributorem potravin a zdravé výživy, působí na trhu už 18 let. Zásobuje mezinárodní řetězce, trh se zdravou výživou, maloobchody, velkoobchody i specializované obchody. S tím, jak se firma postupně rozvíjela, narůstaly i požadavky na systematizaci logistiky a firemní agendy.

„Několik let jsme využívali systém Microsoft Dynamics Navision, přičemž některé firemní agendy – mzdy, DPH, legislativní výkazy, maloobchodní prodej nebo docházka – byly řešeny samostatnými softwary,“ popisuje procesy do roku 2020 Pavel Stehlík, obchodně-technický manažer ve společnosti Kaumy.

Snaha o komplexnost řešení si vynutila hledání nového informačního systému, kterým by Kaumy dostala vše „pod jednu střechu“. „Potřebovali jsme jeden komplexní systém, který by zajistil funkční propojení informačního systému s e-shopem a s docházkovým systémem a zefektivnil logistické, obchodní a fakturační procesy. Důraz byl kladen také na komplexní sledování průběhu zakázky a na oblast vyhodnocování tak, aby vedení mělo k dispozici data pro správné rozhodování,“ dodává manažer, který měl implementaci za Kaumy na starosti.

Kaumy tak v roce 2020 implementovala starší verzi systému HELIOS. Vzhledem k tomu, že Kaumy má úzké napojení na výrobní potravinářskou společnost, byla snaha, aby řešení tyto úzké vazby reflektovalo a umožnilo plynulou výměnu dat. O dva roky později došlo k zavedení nové verze systému, HELIOS iNuvio, kterým došlo ke sjednocení všech ekonomických agend.

„Logistika ve skladu poskočila na vyšší úroveň, procesy byly srozumitelně seřazeny, podařilo se nám odstranit ty zbytné a zrychlit samotný výkon skladu. Oceňujeme zejména rychlost zpracování objednávek z našeho e-shopu,“ řekl Pavel Stehlík po implementaci nového produktu od společnosti Asseco Solutions.

Automatizace firemních procesů přinesla velké časové úspory a závod získal kontrolu nad výrobními procesy, které dokáže lépe plánovat a organizovat. „HELIOS  iNuvio nabídl vedení společnosti detailnější a rychlý pohled na hospodaření firmy spolu s dalšími ukazateli, které management potřebuje ke správnému rozhodování,“ doplnil Pavel Stehlík.

Ocenil i služby dodavatele FIRST information systems, který dokázal implementaci nového softwaru HELIOS iNuvio usnadnit tím, že se vcítil do problematiky prodejní společnosti Kaumy s.r.o. a výrobní společnosti Heinz Food.

„HELIOS nám přinesl mnohá zlepšení, která jsou přínosná pro všechna oddělení obou společností,“ uzavírá Stehlík.