Michal Andraško: K nástupu do Asseco Solutions mě přesvědčil HELIOS a skvělý tým lidí! 

Michal Andraško přinesl do Asseco Solutions své bohaté obchodní zkušenosti z technologického sektoru. Jeho úkolem je aktualizace obchodní strategie. Nově je nutné akcentovat roli cloudových řešení a postupně připravit stávající i nové zákazníky na příchod strojového učení a umělé inteligence do systémů HELIOS. Teď když uplynul nějaký čas od jeho nástupu, jsme se rozhodli ho vyzpovídat. 

Michale, máš za sebou bohatou kariéru, můžeš nám ji stručně přiblížit? 

Už od univerzitních studií se pohybuji v oblasti prodeje technologií. Začínal jsem jako řadový prodejce v Eurotelu. Pokud si ještě pamatujete, byl to jeden z prvních operátorů na našem trhu. V roce 2006 ho koupila Telefónica O2 a zbytek už je známá historie. Z prodejce jsem se vypracoval až na pozici head of sales neboli obchodního ředitele Telefónicy O2. Mimo telekomunikace jsem působil i ve stravenkových firmách a poslední zkušenost mám z finančnětechnologického start-upu Twisto Payments. 

Sehnal sis brigádu v rámci oboru, nebo tě brigáda nasměrovala zcela jinam? 

Studoval jsem marketing, ekonomii a management, takže bych řekl, že jsem si v rámci oboru vybral svou specializaci. Chtěl jsem si vše podložit praxí. Po čase jsem si vzdělání ještě prohloubil v rámci MBA programu na Nottingham Trent University. Toto studium bylo zaměřeno na strategický management, což mi hodně pomohlo. 

Jak hodnotíš první týdny a měsíce v Asseco Solutions, potvrdila se tvá očekávání? 

Pro nástup do Asseco Solutions jsem se rozhodl jednak kvůli skvělému produktu, který se zde vyvíjí s cílem usnadnit lidem práci, jednak kvůli skvělému týmu lidí. A právě to druhé bych chtěl podtrhnout. I když je Asseco Solutions IT firma vyvíjející software, stále je to produkt vyvíjený lidmi. Bez dobře poskládaného týmu to prostě nejde, není šance být úspěšný. Dívám se na to optikou obchodu, kde jsou dobré mezilidské vztahy základ. Bez nich to nejde. O tom jsem přesvědčen.

Blížíme se do finále. Prozradíš nám něco o své rodině a svých volnočasových zálibách a plánech?    

S rodinou žijeme kousek za Prahou, pár metrů od lesa, takže mám skvělé místo pro odpočinek. Nicméně moje rána začínají před pátou hodinou snídaní a pak posilovnou. Díky tomu jsem schopen vypnout a nastartovat se na další den. 

Co se týká koníčků, na prvním místě jsou děti a pak následuje sport v mnoha podobách. Mám ještě dva sny a věřím, že splnitelné. Jedním je uběhnout maraton, to by asi nemělo být úplně nereálné. Druhým je let do vesmíru. To už je náročnější sen, ale pořád věřím, že uskutečnitelný.