Migrace na HELIOS Nephrite nabírají na obrátkách

Na nejpokročilejší ERP systém z dílny HELIOS nově přešly společnosti HECHT MOTORS, s.r.o. a Ryko, a.s. Obě firmy patří k nejvýznamnějším hráčům ve svém oboru. S migrací na HELIOS jim pomáhali naši implementační partneři. V prvním případě to byla společnost Aldor, druhou zmíněnou migraci zajišťovala firma Gatema IT.

HELIOS Nephrite je revolučním ERP systémem, který do fungování firem přináší ty nejmodernější aspekty plánování firemních zdrojů, a to i díky využití strojového učení, pokročilé business intelligence a dobrému propojení s cloudem. Management společnosti tak má dobrý přehled o firemních zdrojích a místo administrativy se může věnovat řízení.
Oproti předchůdci HELIOS Green exceluje ve vylepšení týmové spolupráce napříč firmou. Uživatele nezatěžuje zbytečnou operativní administrativou. Ti se tak mohou věnovat skutečně jen těm podstatným věcem.

Další oblastí, kde je Nephrite silný, jsou vylepšené přehledy, reporting a kontrolní nástroje, které manažerům pomáhají odhalit to opravdu podstatné a zaměřit se na to. To vše je zabaleno do moderního a intuitivního prostředí včetně možnosti přístupu k datům prostřednictvím webového portálu, ve kterém se bude lidem skvěle pracovat.

Roadmapa vylepšení a průběžných updatů počítá s intenzivním rozvojem v oblasti řízení, vedení projektů. Konkrétně se například jedná o nové CRM, projektové řízení, telemetrii, pokročilé dílenské plánování, podporu multicompany, agendu žádanek a mnoho dalších novinek.

HECHT MOTORS, s.r.o.  

HECHT MOTORS je téměř od svého založení spjata s vývojem a distribucí vlastní zahradní techniky. V sortimentu má například pily, sekačky, křovinořezy nebo zahradní traktory. Nyní se soustředí na vývoj elektrokol, elektrických skútrů a čtyřkolek. Prodejní síť v současné době reprezentuje celkem 46 značkových prodejen v České republice a dále prodejny na Slovensku, v Maďarsku a Polsku. ERP Systém HELIOS Nephrite pravidelně využívá téměř 400 uživatelů. Migraci realizovala společnost Aldor.

Ryko, a.s.

Ryko a.s. je přední železniční opravna s více než 350 zaměstnanci. Díky řadě certifikací a komplexní nabídce služeb je společnost vyhledávána u českých i evropských železničních dopravců. Železniční doprava je v mnohém specifická a vyžaduje obsáhlé know how v oblasti kontroly, oprav a údržby nepřeberného typů nákladních vozů.  Operuje ve třech lokalitách v České republice, a to v Mladé Boleslavi, Kralupech nad Vltavou a Děčíně. Implementačním partnerem HELIOS Nephrite byla společnost Gatema IT. 

Obě společnosti získaly přechodem na HELIOS Nephrite nejpokročilejší ERP systém z dílny Asseco Solutions, který čeká řada zajímavých vylepšení a novinek.