Migrace na HELIOS Nephrite úspěšně pokračují

Už méně než rok dělí klienty podnikového informačního systému HELIOS Green od ukončení podpory. Proto je opravdu nejvyšší čas přejít na nejnovější verzi ERP systému HELIOS Nephrite.

A kteří další zákazníci již přešli na nový HELIOS Nephrite? Jedním z významných klientů je vydavatelský dům Albatros Media, který patří mezi největší vydavatelství v Česku s tradicí, jež se datuje do roku 1934.

„Albatros Media je zákazník s velkým rozsahem funkcionalit, a hlavně s vlastním vývojem. Jelikož má velmi zdatné správce, značnou část migrace si realizovali sami, v podstatě jen s naší asistencí. Nyní ladíme poslední detaily a připomínky, aby se jim s Nephritem pracovalo co možná nejefektivněji,“ přiblížila proces migrace Zuzana Kárná z Asseco Solutions, která se o tohoto zákazníka stará jako key account manager HELIOS Nephrite.

HELIOS Nephrite: motor i srdce společnosti

Z produktu HELIOS Nephrite se stal doslova motor i srdce společnosti. Ovlivňuje vznik a výrobu každé knihy, která vydavatelství opustí. Moderní softwarový systém provází produkty vydavatelství od prvotní myšlenky až po výběr tiskárny, tisk, distribuci nebo prodej koncovému zákazníkovi prostřednictvím e-shopu.

Dalším prestižním klientem, který nově využívá HELIOS Nephrite, je Správa Pražského hradu (SPH), příspěvková organizace Kanceláře prezidenta republiky. HELIOS Green používala už od roku 2009 a na podzim 2022 přešla na HELIOS Nephrite.

Využívá funkcionality obchodní sklad, manažerské rozhraní nebo řízení cash flow. „Především účtárna SPH přistupovala k migraci na HELIOS Nephrite s počáteční nedůvěrou. Migrace ale přináší samá pozitiva, s Nephritem se lidem bude pracovat lépe. Správa pražského hradu je specifická hlavně rozsahem evidovaného majetku. I zde panovaly obavy z jeho převodu do Nephritu. Ale ani v tomto případě se obavy nepotvrdily a celá migrace proběhla hladce a bez jakýchkoliv problémů,“ zdůraznila Zuzana Kárná.

Městská hromadná doprava v Ostravě s podporou HELIOS Nephrite 

Třetím příkladem bezproblémového přechodu na HELIOS Nephrite je Dopravní podnik Ostrava, který provozuje hromadou dopravu v třistatisícové metropoli Moravskoslezského kraje. Podnik provozuje téměř 600 tramvají, trolejbusů a autobusů včetně servisu a údržby.

HELIOS Green zde byl po téměř deseti letech nahrazen novým Nephritem. Při jeho nasazování byl kladen důraz na proškolení zaměstnanců dopravního podniku.
„Dopravní podnik Ostrava se stal naším klientem již po roce 2000 a zároveň je i vývojovým zákazníkem. Svých dovývojů mají více, než mají našich funkcionalit. Z tohoto důvodu panovala obava, zda zvládnou vše kompletně převést do prostředí HELIOS Nephrite. Ta se ale nepotvrdila a klient mohl začít testovat kompletní prostředí HELIOS Nephrite. Testování proběhlo bez problémů a klient již běží v ostrém prostředí. Těší se, až začnou zavádět nové funkcionality, které jim HELIOS Nephrite umožňuje a na které nebyl prostor během migrace,“ řekl k zákulisí přechodu na nový produkt řady HELIOS Lukáš Vintr, key account manager HELIOS Nephrite.