Migrace na systém HELIOS Nephrite proběhly u dalších firem, čas se krátí

Už jen lehce přes půl roku zbývá společnostem, které využívají podnikový informační systém HELIOS Green, k přechodu na modernější HELIOS Nephrite. Podívejme se, jak se s migrací za pomoci odborníků z Asseco Solutions a jeho partnerů vypořádaly další společnosti.

Jedním z nových uživatelů ERP systému HELIOS Nephrite je LKQ CZ s.r.o. Jedná se o největšího dodavatele náhradních dílů a příslušenství pro auto-moto. Obchodně-logistická firma je známější pod starší značkou Auto Kelly.

„Migrace LKQ byla výzvou. Zejména s ohledem na velikost databáze a množství zpracovaných dokladů, které se počítají na tisíce denně. Nejprve jsme si vyzkoušeli migraci u slovenského LKQ, kde vše proběhlo hladce a bez problémů. Pak už přišlo na řadu LKQ CZ,“ prozradila Zuzana Kárná z Asseco Solutions, jež se jako key account manager stará o zákazníky produktu HELIOS Nephrite.

Hladký průběh s využitím databázového specialisty

K průběhu migrace dodala, že tak hladký postup zákazník ani neočekával. „Celou migraci jsme doplnili službami databázového specialisty, který pomohl databázi vyladit pro optimální chod Nephritu,“ upřesnila. Systém se stará o rozsáhlou agendu, jak ekonomickou, tak personální. Samozřejmostí je i využití pro sklad a nákup a prodej.

LKQ CZ kromě autodílů na osobní, lehké užitkové a nákladní vozy nabízí i zboží pro vybavení autoservisů, lakoven a garážovou techniku. LKQ CZ je součástí společnosti LKQ Europe s hlavním sídlem ve švýcarském Zugu, která je pobočkou americké LKQ Corporation.

Dalším ze zákazníků je společnost PKS holding a.s. Skupina firem se zaměřuje na dodávky staveb pro soukromé a veřejné investory. Nabízí developerské a inženýrské služby, generální dodávky staveb, výrobu betonových směsí a malt a řadu dalších činností souvisejících se stavebnictvím.

Robustní řešení

O tohoto zákazníka, který na českém trhu působí více než šest dekád, pečuje autorizovaný implementační partner produktů HELIOS NVSP, a.s. I v tomto případě musí být řešení HELIOS Nephrite robustní, protože obsluhuje velké množství agend. Od ekonomické a personální přes obchodní až po sklad a výrobu.

„Testování i převod dat proběhly bez problémů a klient již od 1. července 2023 funguje v ostrém provozu, kdy je naplno schopen využít všechny nové funkcionality, které HELIOS Nephrite nabízí,“ zdůraznil Robert Vank, manažer partnerské sítě Enterprise v Asseco Solutions.

Společnost PKS holding za dlouhou dobu působení na českém trhu získala řadu ocenění za špičkovou realizaci projektů, příkladem je Základní škola Amos v Dolních Jirčanech, sportovní hala v Dolních Břežanech nebo přístavba piaristické koleje v Litomyšli.

Do třetice je možné zmínit úspěšnou migraci na HELIOS Nephrite u společnosti BRISK Tábor a.s., která vznikla privatizací podniku Jiskra v roce 1992. Rovněž o táborskou společnost se stará významný implementační partner NVSP, a.s.
Starší podnikový informační systém HELIOS Green společnost využívala od roku 2013. Nově nasazený HELIOS Nephrite obsluhuje celou ekonomickou i výrobní agendu firmy.

A jak migrace na moderní ERP systém probíhala? „ERP u tohoto klienta obsluhuje kompletní výrobní i ekonomickou agendu společnosti. Spolu s dalšími funkcionalitami, jako například Řízení cashflow, Manažerské rozhraní, HR, Balíček na cesty či HR, tvoří srdce firmy. I tady migrace proběhla bez větších komplikací. Uživatelé se již mohou těšit ze zcela nového, přívětivějšího prostředí a spousty nových funkcionalit, které tuto ambiciózní společnost podpoří v jejím dalším růstu,“ okomentoval průběh migrace Robert Vank.

Společnost BRISK Tábor a.s. má vlastní výzkumnou základnu a provádí rozsáhlé investice do výroby. I proto je klíčovým dodavatelem automobilového průmyslu, a to nejen zapalovacích svíček, ale také žhavicích svíček a snímačů. BRISK Tábor a.s. dále vyrábí zapalovací elektrody, ionizační sondy a technickou keramiku. Většinu své produkce vyváží do více než 77 zemí světa.