Nebojte se digitalizovat vaší firmu, říká Viktor Janda

I během ekonomického zpomalení firmy neustále investují miliardy korun do digitalizace svého podnikání. Především se jedná o přechod na nejmodernější podnikové informační systémy. Lídrem českého trhu je společnost Asseco Solutions, která nabízí produktovou řadu ERP systémů HELIOS.

Jako nejvýznamnější producent podnikových informačních systémů na evropském trhu se pod značkou HELIOS neustále zaměřujeme na inovace svých produktů pro organizace a firmy všech velikostí.

Viktor Janda, který má na starosti v Asseco Solutions projekt přechodu zákazníků na poslední verzi systému HELIOS Nephrite (ERP systém pro středně velké a velké společnosti), vysvětluje, že není třeba se migrace na nový systém, případně na jeho nejaktuálnější verzi, obávat.

Nové technologie dále snižují provozní náklady

Nové funkcionality dále šetří uživatelům provozní náklady a zefektivňují firemní procesy. Přispívá k tomu zavádění nových technologických trendů, jako je umělá inteligence a machine learning. „Systém HELIOS Nephrite rozšiřujeme o prvky v podobě predikcí a nalezení anomálií,“ uvedl ke konkrétním nástrojům, které pomáhají firmám držet krok v době stále silnější globální konkurence.

Dalším směrem vývoje je zaměření na oblast takzvaných UX a UI, tedy na uživatelská řešení a design. „Ačkoli by se mohlo zdát, že vzhled není u ERP až tak důležitý, opak je pravdou. Na základě podnětů od zákazníků vznikl projekt Modernizace UX/UI, na kterém pracuje náš tým vývojářů kontinuálně. Věříme, že všechny změny povedou k dalšímu zjednodušení práce a k lepší orientaci v systému,“ doplnil Janda.

„Nové funkcionality v HELIOS Nephrite může uživatelům zajistit pouze migrace. Přechodu se určitě nemusejí bát."
Viktor Janda vedoucí realizačního týmu Enterprise

Nebojte se migrace

Firmy, které používají jiné informační systémy, než je nejmodernější produkt HELIOS Nephrite, například jeho předchůdce HELIOS Green nebo zcela jiná řešení, se nemusejí obávat přechodu na vlajkový produkt od Asseco Solutions. Navíc podpora pro starší HELIOS Green vyprší už za půl roku.

„Nové funkcionality v HELIOS Nephrite může uživatelům zajistit pouze migrace. Přechodu se určitě nemusejí bát. Za pomoci našich odborníků se s migrací vypořádala už řada společností,“ zdůraznil Janda.

Celá řada novinek

Jaké novinky HELIOS Nephrite nabízí? Jedním z nových nástrojů je automatizovaná Kniha Jízd, která umožňuje vytvářet pracovní cesty bez zbytečné administrativy. Z dalších novinek lze uvést i Balíček pro auditory, který sestává z předpřipravených šablon, nebo funkcionalitu Procesní řízení.

A v tomto období roku je užitečná rovněž funkce formuláře pro roční zúčtování daně, která byla přidána do produktů HELIOS už loni.

Výhoda produktu HELIOS Nephrite spočívá také v tom, že může fungovat v režimu takzvané Multicompany a spravovat více firem s vlastním IČO v rámci jednoho holdingu. Tuto možnost využívá například Cimex. Vzhledem k zaměření a struktuře firmy, je tato funkcionalita pro Cimex stěžejní, protože umožňuje spravovat všechny firmy holdingu v jednom systému.

Zákazníci jsou spokojeni

Z dotazníkového šetření vyplynulo, že je drtivá většina uživatelů řešení HELIOS Nephrite s tímto produktem spokojena. Pozitivně se takto vyjádřilo 94 % z nich a 90 % bylo spokojeno s procesem nasazení systému. O kvalitě ERP systému svědčí i to, že by 83 % uživatelů HELIOS doporučilo i svým zákazníkům a obchodním partnerům. „Vnímáme to jako velký závazek pro naší budoucí práci,“ uvedl Janda.


Viktor Janda je absolventem Mendelovy univerzity v Brně. Ve společnosti Asseco Solutions zastává pozici vedoucího realizačního týmu Enterprise. Kromě práce na nových realizacích HELIOS Nephrite má na starosti i projekt přechodu zákazníků na poslední verzi systému.