Nebojte se migrace na HELIOS Nephrite

Společnosti Elektroline, Radiohouse a Cellbes přešly z podnikového informačního systému HELIOS Green na nový HELIOS Nephrite. Obavy z možných problémů při přechodu na nový systém však brzy vzaly zasvé. Migrace se není třeba obávat, zkušení pracovníci Asseco Solutions CZ i partnerských společností zákazníky celým procesem bezpečně provedou.

Přechod firmy na nový systém často vyvolává u jejích pracovníků a vedení obavy. Ať už z možné ztráty dat, dočasného omezení životaschopnosti firmy, či jiných dalších problémů. V případě vlajkové lodi produktů Asseco Solutions HELIOS Nephrite však podobné obavy u zákazníků brzy odpadnou a přechod ze starší verze je víceméně bezproblémový. Rozhodně není potřeba se migrace na nový moderní software obávat, jak potvrzují zkušenosti zákazníků.

Jednou z firem, která vsadila na HELIOS Nephrite, je firma Elektroline, která se zaměřuje na výstavbu trakčního vedení pro městskou dopravu. V současnosti firmu vlastní francouzská společnost COLAS Rail S.A.S. Firma má zakázky na realizaci trakčního vedení pro tramvaje a trolejbusy v Česku, ale také v USA, Austrálii, Španělsku a mnoha dalších státech. 

I vzhledem k šíři záběru firma potřebovala vylepšit svůj ERP systém, což se povedlo právě bezproblémovým přechodem na HELIOS Nephrite. Manažer partnerské sítě Enterprise Asseco Solutions CZ Robert Vank zdůraznil, že migrace na nový produkt proběhla bez komplikací a na systému běží kromě výroby také obchodní sklad, projekty a webový portál. Celou migraci pak zajistil partner, kterým je společnost ALDOR s.r.o.

Zakázka proběhla velmi hladce
Další z firem, které mají pozitivní zkušenosti s přechodem na HELIOS Nephrite, je Radiohouse s.r.o. „Šlo o středně velkou zakázku, kde migrace proběhla velmi hladce. S přechodem na Nephrite se zákazník pustil do několika zásadních rozvojů, především v oblasti webového portálu a workflow, které v rámci migrace získal,“ popisuje zkušenosti z migrace Zuzana Žáková z Asseco Solutions CZ.

Radiohouse zastupuje rozsáhlou síť rozhlasových stanic, včetně Hitradia, Rádia Blaník, Fajn nebo Rock rádia, Expres FM nebo Classic Praha. Každý týden si jejich rádiovou stanici naladí polovina rozhlasové populace ve věku 12 až 84 let. Společnost zároveň představuje nejširší síť profesionálních mediálních konzultantů se specializací na rozhlasovou a internetovou reklamu v České republice.

Módní značka ze Švédska také používá Nephrite
Jako třetí příklad pozitivních zkušeností s migrací na moderní ERP Nephrite lze uvést firmu Cellbes. „Jedná se o menšího zákazníka, který provozuje zásilkový obchod. I zde migrace proběhla hladce a bez komplikací,“ okomentoval stav migrace Lukáš Vintr z Asseco Solutions CZ.

Módní značka Cellbes byla založená ve Švédsku v roce 1954 se sídlem v Borås. Sortiment se skládá z módy pro ženy i muže a bytového textilu. Módu lze objednávat prostřednictvím tištěných katalogů a internetového obchodu www.cellbes.cz. Dříve byl tento obchod známý pod značkou Quelle.