Největší český výrobce cukru věří HELIOS Nephrite

Moderní podnikový systém HELIOS Nephrite je stále oblíbenější u českých firem. Jednou ze společností, které věří novému produktu ERP od Asseco Solutions, je výrobce cukru a lihu Tereos TTD.

Vysoké nároky tradičního a největšího producenta cukru v České republice uspokojil produkt HELIOS Nephrite, vlajková loď společnosti Asseco Solutions. Umožňuje firmě nejen využívat nové funkcionality tohoto produktu pro běžnou agendu, ale rovněž pomocí nových nástrojů vytvářet tiskopisy nebo sledovat výkon firmy. Samozřejmostí je i používání webového portálu. „Jedním z nejdůležitějších pilířů našeho podnikání je společenská odpovědnost a udržitelnost. V tomto duchu jsme také vybírali partnera pro administrativu a správu ekonomiky všech našich výrobních závodů napříč Českou republikou,“ říká PR & CSR manažer Tereos TTD Jakub Hradiský. 

„Informační systém HELIOS Nephrite nám mimo jiné umožňuje centralizovat data z našich účtáren a také s našimi dodavateli, nejen z řad zemědělců, komunikovat výhradně elektronicky. To v našich objemech šetří nejenom čas, ale také životní prostředí.“
Jakub Hradiský PR & CSR manažer Tereos TTD

Akciová společnost Tereos TTD už přes 190 let vyrábí cukr a ročně ve dvou cukrovarech a čtyřech lihovarech vyrobí až 370 000 tun bílého krystalického cukru a 1 400 000 hektolitrů lihu.

Důraz na inovace

Právě důraz na inovace, jež posouvají podnikání na nové úrovně, se líbí i IT manažerovi Tereos TTD Janu Poláchovi: „HELIOS Nephrite nám nabídl možnost posunout se o další krůček vpřed právě tím, že přináší inovace, které zefektivňují naše činnosti.“

Polách byl rovněž příjemně překvapen, jak snadno došlo k nasazení nového produktu ve výrobní firmě. Ocenil i to, že se využíváním HELIOS Nephrite výrazně zvýšila efektivita provozu, na což je kladen velký důraz, protože jsou součástí francouzské mezinárodní skupiny. „Pokud se chceme stát lídry, musíme být otevření inovacím ve všech oblastech naší činnosti,“ zdůraznil.

Otevřená komunikace

Během implementace ocenil zejména otevřenost při komunikaci se zástupci společnosti Asseco Solutions, jež je pro úspěšné nasazení nového softwaru klíčová. „Měli jsme k dispozici všechny informace, které jsme v danou chvíli potřebovali. Od společnosti Asseco Solutions byly jasně vymezeny kroky, jak postupovat, a pomáhali nám při realizaci tak, abychom byli úspěšní. Hladký průběh nasazení nového produktu byl až překvapivý,“ pochválil spolupráci s Asseco Solutions.

Velký potenciál vidí zejména při využití v nových oblastech, které integrovali do jednoho prostředí. „Očekáváme zlepšení v oblasti ergonomie při práci uživatelů a prostřednictvím HELIOS Nephrite již našim dodavatelům a odběratelům nabízíme online informace, které nebyly běžně dostupné,“ říká IT manažer Tereos TTD Jan Polách.

Historie společnosti Tereos sahá až do roku 1831, kdy kníže Karel Anselm Thurn-Taxis přebudoval zámek v Dobrovici na cukrovar. Cukr se v Dobrovici vyrábí nepřetržitě, což je evropský unikát. Od roku 1992 je společnost v rukou francouzského kapitálu a dnešní skupina Tereos navazuje na to nejlepší z bohaté české cukrovarnické tradice.

Základní surovinou pro produkci cukru je cukrová řepa. Pěstuje ji více než 550 pěstitelů na ploše téměř 37 tisíc hektarů. Průměrný výnos, který dosahuje 80 tun cukrové řepy z jednoho hektaru, řadí české pěstitele na úroveň nejvyspělejších cukrovarnických zemí v Evropě.

Jedno video za tisíc slov

Podívejte se, jak Jakub Hradiský, PR & CSR manager společnosti TEREOS TTD popisuje benefity systému HELIOS pro největší cukrovar v ČR.

Zaujalo vás řešení u firmy Tereos TTD a rádi byste se dozvěděli více? Neváhejte se podívat na více detailů o tomto zákazníkovi v naší případové studii. 

Rozšiřujeme možnosti společností nejen malých a středně velkých, ale pomáháme nastartovat růst i v dalších segmentech a odvětvích, pojďte se s námi podívat, jaká další řešení jsme pro naše zákazníky připravili.