Noví partneři v síti HELIOS Open si chválí spolupráci

Mezi spolupracující firmy v partnerské síti produktů HELIOS patří nově společnosti HEGMON CZ, K3 system, PG Logistic a TOP TECH.

Jednatel a obchodní ředitel společnosti TOP TECH Vladimír Ludvík uvedl, že se stali partnerem sítě HELIOS Open před několika měsíci. „Z uzavření spolupráce jsme nadšeni a očekáváme spokojenost na obou stranách,“ zdůraznil.

Pro úspěšné řízení podnikání je nezbytné vybrat a nastavit vhodný ERP systém. „Se správným ERP systémem má firma všechny informace na jednom místě, přehledně, jednoduše, přístupně. Ve světě dnešní digitální transformace je ruční předávání dat do ERP systému nepřijatelné, je zdrojem chyb a trvá dlouho,“ shrnul hlavní výhody podnikových informačních systémů.

HELIOS iNuvio má obrovský potenciál

V TOP TECH sami aktivně využívají HELIOS iNuvio už od roku 2007. „V systému vidíme i po mnoha letech obrovský potenciál. Získal si nás také svou otevřeností a možností implementace na míru dle potřeby,“ popsal Ludvík zkušenosti s produktem od Asseco Solutions.

Jejich společnost se zaměřuje na zavádění špičkových 3D technologií v oblasti CAM/CAD/CAE spolu s poskytováním kvalitních služeb na podporu dodávek softwaru. Vztahy se zákazníky vnímají především jako dlouhodobé partnerství.

V rámci svého portfolia nabízejí implementaci ERP systému HELIOS iNuvio pro středně velké firmy. „Samotný software bez kvalitní implementace nepřinese zákazníkům návratnost vynaložené investice,“ zdůraznil jednatel společnosti TOP TECH Vladimír Ludvík. Hlavním cílem pro letošní rok je vybudování stabilního týmu, který bude schopen HELIOS iNuvio samostatně implementovat zákazníkům.

PG Logistic: Produkty HELIOS jsou všestranné

Dalším partnerem sítě HELIOS Open se stala společnost PG Logistic, která se zaměřuje na kompletní řešení interních procesů malých a středních společností. Její zakladatel a jednatel Petr G. Karkovský zdůraznil, že se připojili hlavně proto, aby pomohli ostatním zákazníkům s implementací ERP systémů.

U produktů HELIOS oceňuje jejich všestrannost a možnost systémy upravovat na míru zákazníkům podle jejich specifických požadavků. „Impulzem se stala v podstatě náhoda v podobě několika negativních zkušeností s implementací konkurenčních ERP u našich klientů,“ popsal hlavní důvody spolupráce s Asseco Solutions Karkovský. Oceňuje i lidský přístup kolegů z Asseco Solutions.

Implementaci produktů HELIOS vnímá jako možnost zlepšit fungování firem a optimalizovat firemní procesy. „Náš tým je tvořen z kolegů, kteří byli nejdříve odborníci s praxí v oblastech řízení firem (finance, účetnictví, výroba, logistika, obchod, HRM) a teprve následně jsou zaškoleni jako konzultanti ERP systémů HELIOS. Cíl je jednoduchý, poskytnout klientům v rámci implementace vysoce odborné zázemí,“ vysvětlil Petr G. Karkovský.

Celý proces adaptace do partnerské sítě HELIOS odhaduje na šest měsíců. V budoucnu se chtějí zaměřit na to, aby klienti využívali naplno funkcionality ERP systémů HELIOS. Často to bývá i méně než 50 procent funkcí: „Chceme, aby to u našich klientů bylo naopak.“

K3 system: Produkty HELIOS patří k nejspolehlivějším

Do programu sítě HELIOS Open se přihlásila i společnost K3 system. Poskytuje firmám veškeré IT služby a poradenství. „Zaměřujeme se na malé, střední i velké společnosti. Naše dlouhodobě udržované vztahy nám umožnily rozšiřovat klientskou základnu, která dnes čítá řádově stovky klientů,“ zdůraznil IT konzultant Viktor Novák.

Už přes deset let máme zkušenosti s klienty využívajícími HELIOS od Asseco Solutions. „HELIOS je pro nás jeden z nejspolehlivějších informačních systémů. Má dlouhou historii a pojme velké portfolio interních procesů uvnitř společnosti. Je vhodný jak pro malé, tak střední i velké společnosti,“ uvedl důvody výběru produktů HELIOS Novák.

Užší spolupráce umožní odborníkům ze společnosti K3 system lépe poznat produkty HELIOS a také pomoci k jejich rozvoji. Pochvaluje si rovněž vynikající pracovní vztahy s kolegy z Asseco Solutions. Adaptace do partnerské sítě HELIOS proběhla bez problémů.

A co od spolupráce očekávají? „Chtěli bychom získávat nové zákazníky a ukázat jim, jak vypadá kvalitní péče, když se někdo stará o IT komplexně,“ dodal IT konzultant Viktor Novák.

HEGMON CZ: ERP systémy jsou perspektivní obor

Jednatel a zakladatel společnosti Jiří Hegmon prozradil, že se stali partnery HELIOSU na začátku roku 2023. Sektor s ERP systémy vnímá jako velmi tvůrčí a perspektivní obor. Chtějí se zaměřit na prodej a implementaci produktu HELIOS iNuvio.

A proč si vybrali právě HELIOS? „Asseco Solutions mělo nejlepší přístup k novým partnerům, jasně nalinkovaný postup a pochopitelné kroky, jak se stát úspěšným. HELIOS iNuvio se nám líbí jak exteriérem, tak interiérem,“ doplnil.

Další výhodu vidí v tom, že je tento ERP systém vhodný pro malé firmy s několika zaměstnanci i pro velké výrobní závody. Na spolupráci s kolegy z Asseco Solutions se mu líbí férové jednání a vstřícnost, zároveň také možnost hledání nových řešení.


Pokud uvažujete, že se chcete stát partnerem společnosti Asseco Solutions a dodávat svým zákazníkům ERP systémy HELIOS, přečtěte si více o výhodách partnerské sítě HELIOS Open na našich stránkách.