Nový ředitel vývoje v Asseco Solutions: Implementace nových technologií do ERP systémů

Průběžné zvyšování kvality vyvíjených produktů i služeb, a to i v případě, že zákazníci vyjadřují vysokou míru spokojenosti. To je cílem českého lídra na trhu ERP, společnosti Asseco Solutions. Ta proto v posledních měsících přistoupila k realizaci změn ve své struktuře, přičemž jednou z důležitých změn bylo posílení oblasti vývoje. Řady top managementu Asseco Solutions proto v nedávné době rozšířil nový ředitel divize vývoje, Ing. Petr Vítek (naroz. 1970).

Petr Vítek do Asseco Solutions přináší své bohaté zkušenosti z vedení velkých IT projektů realizovaných v tuzemských bankách.  Před nástupem do Asseco Solutions působil v ČSOB.

„Skutečné vzdělání v oboru vývoje software jsem však získával už od dětství mimo oficiální školy,“ říká Petr Vítek a dodává: „Ať už to bylo programováním na střední škole v osmdesátých letech na počítači Commodore 64 nebo později na prvních PC montovaných doma z dílů koupených v prvních polistopadových velkoskladech. Každým rokem přicházejí nové zkušenosti a znalosti z nových technologií a programovacích jazyků, bez toho se v tomto oboru neobejdete.“

Na otázku, proč se rozhodl přijmout nabídku stát se top manažerem v Asseco Solutions, Petr Vítek říká: „Mám rád změnu a rád pracuji s tvořivými lidmi. Rád bych posunul Asseco Solutions k vývoji nových produktů a aplikací tvořících novou generaci ERP systémů. Když jsem byl osloven s nabídkou ke spolupráci, přesvědčil mě nejen zajímavý produkt, ale i lidé kolem něj. Zlákala mě i možnost podílet se na transformaci ERP produktů do nových technologií, rozvoji cloudových řešení či umělé inteligence.  Jednak jsem přesvědčen, že tímto směrem se bude naše odvětví ubírat, jednak jsou to novinky, které zákazníkům pomohou v jejich podnikání.

Petr Vítek vystudoval hydrauliku na strojní fakultě ČVUT, má čtyři děti a společně s nimi a s manželkou bydlí na vesnici za hranicemi Prahy. Ve volném čase létá s horkovzdušnými balóny, příležitostně řídí námořní jachty, fotografuje, lyžuje a podílí se na organizaci kulturních akcí (masopust apod.) v obci, kde žije.