Partnerská síť Asseco Solutions očima společnosti coalios

Jak se stát partnerem společnosti Asseco Solutions, který dodává svým zákazníkům ERP systémy HELIOS? O své zkušenosti se podělil výkonný ředitel společnosti coalios Jakub Kalát.

„Jsme velmi mladý partner. S HELIOSem pracujeme od podzimu 2021. Většina členů našeho týmu HELIOS ale moc dobře zná, ať z uživatelské strany, nebo ze svého působení v Asseco Solutions,“ vysvětluje Jakub Kalát a naráží tak na svou předchozí kariéru, kdy pracoval téměř pět let v Asseco Solutions na obchodních pozicích, takže má s produkty HELIOS bohaté zkušenosti.

Firma coalios s.r.o. vznikla v roce 2021 a jejím záměrem je rozšířit portfolio nabízených služeb společnosti coalsoft s.r.o., jež se zabývá vývojem webových a mobilních aplikací především pro podnikový systém SAP.

Co bylo impulsem stát se partnerem Asseco Solutions?

„Ve světě ERP působíme již zhruba pět let prostřednictvím mateřské společnosti coalsoft s.r.o., se kterou se zaměřujeme na zakázkový vývoj nástaveb pro cloudové systémy SAP. Postupem času jsme došli k závěru, že chceme zúročit zkušenosti z korporátního světa ERP i pro malé a střední firmy. A proč? Protože i malé firmy si zaslouží kvalitní nástroj pro řízení svého podnikání,“ zdůraznil výkonný ředitel společnosti coalios Jakub Kalát.

Systém HELIOS si vybrali jako nástroj, který je vhodný pro firmy různých velikostí. Navíc je ověřeným řešením na trhu, dokáže průběžně reagovat na požadavky zákazníka, aniž by ho brzdil v dalším rozvoji. J. Kalát doplňuje: „Není náhodou, že na poli ERP pro malé a střední podniky je HELIOS jasnou jedničkou.“

Partnerství s produkty HELIOS umožňuje firmě, aby se mohla více rozkročit nad trhem s ERP systémy. „Jsme schopni rozšiřovat opravdu velké systémy, ale zároveň jsme schopni nabídnout komplexní řešení malým a středním firmám,“ vyzdvihuje pozitiva výkonný ředitel společnosti.

Přednosti HELIOSu

Na HELIOSu oceňuje samotný produkt a široké možnosti využití, které podnikatelům pomáhají rozvíjet jejich podnikání. Navíc díky práci s tímto systémem narážejí na zajímavé podnikatelské příběhy. 

Co musela coalios udělat pro navázaní plnohodnotného partnerství? „V první řadě jsme potřebovali rozšířit naše řady o schopné konzultanty. Doteď jsme měli v týmu pouze vývojáře. To byl pro nás na začátku nejtvrdší oříšek, který se nám ale velmi rychle podařilo rozlousknout. V tuto chvíli máme tým pěti konzultantů. Všichni samozřejmě museli projít certifikačním procesem Asseco Solutions. Kolegy musím pochválit, vše se podařilo na první pokus a zároveň zanechali velmi pozitivní dojem,“ chválí si spolupráci Kalát.

V dalších fázích spolupráce se hodlá coalios zaměřit na roli implementačního partnera. „Jakmile se rozkoukáme, tak bychom rádi zapojili naše vývojové kapacity i do světa HELIOSu,“ prozradil ředitel společnosti.

Více o firmě coalios s.r.o.

Společnost coalios s.r.o. vznikla v roce 2021 jako rozšíření portfolia nabízených služeb společnosti coalsoft s.r.o., která se zabývá vývojem rozšíření pro cloudové SAP systémy. Hlavní vizí je pomáhat zavést digitalizaci do menších a středních podniků v Pardubickém, Královéhradeckém a Olomouckém kraji. I proto se stala oficiálním partnerem společnosti Asseco Solutions. Konzultanti se specializují na implementaci nejmodernější verze ERP systému HELIOS iNuvio.

Chcete se také stát naším partnerem, těžit z „průmyslu HELIOS“, nemuset nikomu představovat značku a chopit se příležitosti dané převisem poptávky nad nabídkou? Přečtěte si tento článek, nebo nás rovnou kontaktujte.