Partnerský program HELIOS – partnerství na celý život

Společnost Asseco Solutions a její podnikové informační systémy HELIOS letos oslaví už 31 let na českém a slovenském trhu. Firma čtyř kamarádů, která se z „garáže“ dostala až na 30 % trhu, by to však nikdy nedokázala bez své partnerské sítě a stabilních partnerů. Někteří jsou s námi už 30 let. Jaké to je spojit svůj byznys s HELIOSem a jaké to přináší synergie? Zeptali jsme se tří z našich dlouhodobých partnerů.

Desítky let s HELIOSem. Vyplatilo se!

„HELIOS je vyspělý informační systém, jehož implementací pomáháme našim zákazníkům dále růst, přinášíme jim nemalé know-how, což nás velmi těší. A musím zmínit i pravidelné akce pro partnery, kdy je možnost potkat se osobně,“ říká Pavel Pulec, ředitel společnosti Gatema IT, která je partnerem HELIOSu již od roku 1992. Firma se zabývá vývojem informačních systémů a implementací integračních řešení pro výrobu. K HELIOSu se dostala jednoduše – hledala systém sama pro sebe. Dnes se Gatema podílí na vývoji výrobních modulů HELIOS a k tomuto systému vyvíjí i oblíbená integrační řešení Gatema WMS a Gatema MES. 

„My jsme si vybrali pro spolupráci segment menších a středních firem, kterým nejlépe vyhovoval HELIOS IQ, respektive další jeho vývojové stupně Orange a iNUVIO. Program se postupně otvíral pro výraznější customizace, což nám plně vyhovuje. Nad stabilním systémem máme dostatek možností realizovat zakázkové úpravy, v kterých se odráží naše dlouholetá praxe a zkušenost,“ uvádí Miroslav Řepa, jednatel společnosti ECOdate, která systémy HELIOS implementuje již od roku 1993.

A co říká Miroslav Málek, obchodní ředitel společnosti PC HELP, která letos započala třetí dekádu v naší partnerské síti? „Přínosy vzájemné spolupráce vidím ve výborném prostředí pro vytvoření fungující partnerské sítě, podpoře partnerů a tahu na branku v oblasti produktového managementu.“

Každý z našich dlouholetých partnerů tedy vidí přínosy spolupráce s Asseco Solutions v trochu jiné oblasti. Všichni si však cenní naší partnerské sítě a toho, jak se o ni staráme.

Důvody k partnerství bývají různé

Jaké ale byly původní důvody našich partnerů, proč se do spolupráce s Asseco Solutions vlastně pustit?

ECOdate se na začátku svého podnikání zabývala poměrně širokou oblastí dodávek hardware, software, telekomunikačních zařízení a služeb s tím spojených. Postupem času firma opustila dodávky hardware a začala se více orientovat na služby. Společnost byla založena se základní myšlenkou, poskytovat vše, co pomáhá rozvíjet podnikání a převzít za své zákazníky starosti s neproduktivními činnostmi.  Čas ukázal, že zdánlivě neproduktivní činnosti, jako je povinné vedení účetnictví, mezd apod. může management rozšířit a začít využívat ve prospěch efektivnějšího řízení podnikání. A to firmu přivedlo právě k ERP systémům HELIOS. „Výběr HELIOSu byl spíš dílem náhody než promyšleného kroku. V roce 1993 měla naše společnost za sebou implementace ERP HELIOS u čtyř zákazníků. Vzhledem k tomu, že proběhly úspěšně, staly se základem budoucí dlouhodobé spolupráce s Asseco Solutions. Spolupráce se v dalších letech úspěšně rozvíjela a postupem času se dodávky a služby HELIOS staly v portfoliu dominantní,“ popisuje Miroslav Řepa cestu své firmy směrem od dodávek hardware a software k implementacím podnikových informačních systémů HELIOS.

To Gatema to měla o něco jednodušší. „Naše firma se zabývala vývojem systému Lunaris pro výrobní firmy a měli jsme zájem ho propojit s ekonomickým systémem. Rozhodli jsme se tehdy pro HELIOS, ten jsme si vybrali pro další úzkou spolupráci,“ popisuje začátky spolupráce v roce 1992 Pavel Pulec. Firma se statutem Gold Partnera společnosti Asseco Solutions dnes nabízí vlastní integrační řešení Gatema MES a Gatema WMS a pracuje pro ni více než 50 zaměstnanců.

To PC HELP existoval na trhu už dlouhých 10 let, než přišel do partnerské sítě Asseco Solutions. Jedná se o tradiční IT firmu zaměřenou na vývoj a poskytování služeb s důrazem na vzájemně se doplňující portfolio produktů, tak aby péče o zákazníka mohla být komplexní. „K HELIOSu nás přivedla potřeba rozšíření portfolia produktů o celopodnikový systém. V HELIOSu jsme viděli perspektivu budování dlouhodobých vztahů a možnost podpory zákazníků v různých oblastech,“ uvádí Miroslav Málek. PC HELP začal nejprve v roce 2001 jako partner pro HELIOS zaměřený na výrobní společnosti a v roce 2005 rozšířil své služby jako integrační partner pro e-commerce. 

Spojte svůj růst s HELIOSem i Vy

Ať už podnikáte v jakékoliv oblasti IT, tak pokud se pohybujete v segmentu firemních zákazníků či veřejné správy, dříve či později narazíte na problematiku ERP systémů. Tak jako se to stalo společnosti ECOdate či později PC HELP. Asseco Solutions vám nabízí dlouhodobě stabilní partnerskou síť s perspektivou růstu a rozšiřování vzájemné spolupráce, jak ostatně potvrzuje i příklad Gatemy. Vstup do partnerské sítě Asseco Solutions je přitom snazší, než si možná myslíte. 

V rámci spolupráce jsou nastavena pravidla partnerské sítě, která je potřeba ve firmě zavést. Stačí zformovat samostatný tým zahrnující veškeré potřebné role. Podmínky partnerství dávají hodně možností rozvoje. A jak říká Miroslav Řepa z ECOdate: „Uspět mohou pouze ti, kteří jsou trpěliví, vytrvalí a věří v kvalitu svou i kvalitu produktu HELIOS.“

Chcete se stát také naším partnerem? Přečtěte si tento článek, nebo nás rovnou kontaktujte.