První (k)roky v partnerské síti Asseco Solutions očima partnerů

Přemýšlíte o tom, jaké by to bylo stát se partnerem společnosti Asseco Solutions a dodávat svým zákazníkům ERP systémy HELIOS? Jaké to pro vás asi může být, když se pro to rozhodnete a stanete se našimi partnery? Na to jsme se zeptali dvou našich novějších partnerů.

Co se pro vás stalo impulsem?

„S ERP dlouhodobě pracujeme jak u nás ve vlastních firmách skupiny, tak i u našich zákazníků. Vzhledem k tomu, že obsluhujeme řadu výrobních společností, téměř vždy narazíme na systém HELIOS iNuvio, jelikož právě ten je ve výrobním segmentu středně velkých podniků jeden z nejlepších a nejrozšířenějších,“ říká Josef Voda, jednatel společnosti Industrial IT, která se rozhodla pro partnerství s Asseco Solutions teprve letos. Firma, která je na trhu již 11 let se zabývá zejména vývojem systémů a online aplikací na míru, Internetem věcí (IoT), IT správou podniků a digitalizací firem a je členem průmyslové (zejména strojírenské) skupiny Industrial Engineering Group.

Také našeho druhého, v naší síti už „zabydlenějšího“ partnera – společnost HD Consulting – přivedly k partnerství s Asseco Solutions dlouhodobé pozitivní zkušenosti s HELIOSem. Tým HD Consulting v minulosti nabízel dodavatelsky vedení účetnictví a zpracování mezd, vše s využitím HELIOSu. Dnes i díky těmto získaným zkušenostem je pro své zákazníky partnerem jako účetní, programátor i analytik v jednom. „Chtěli jsme dodávat produkt, který je pro zákazníka klíčový. Tím není dílčí služba, ale informační know-how jako celek.“ popisuje hlavní motivaci pro HELIOS jednatel společnosti Pavel Kuncl. Firma je přitom partnerem Asseco Solutions již od roku 2016.

Proč právě HELIOS?

Proč si ale naši noví partneři zvolili právě HELIOS? Pro HD Consulting to byly otevřenost architektury, koncept partnerské sítě a míra rozšíření mezi SME zákazníky. Klíčoví zaměstnanci společnosti totiž měli zkušenosti s HELIOSem již od roku 2004. Pro nováčka v naší síti Industrial IT však byly důvody docela jiné. Firma totiž v partnerství s Asseco Solutions vycítila obchodní příležitost.

 „Při komunikaci s jeho implementačními partnery jsme při implementaci HELIOSu do jedné z našich firem vycítili, že partnerů je na trhu nedostatek, což je způsobené vysokou poptávkou po tomto ERP systému. Sami jsme měli s HELIOSem zkušenosti s dovývojem přídavných modulů, které jsou k němu připojeny. Z toho důvodu jsme byli jasně rozhodnuti pro rozšíření našich služeb právě směrem k implementaci HELIOSu, abychom k vývoji systémů na míru mohli nabídnout také balíkové řešení a zasáhli tak potřeby většího segmentu trhu,“ dodává Josef Voda. 

Jaké byly první krůčky v naší partnerské síti?

Vstup do naší partnerské sítě klade na naše partnery určité nároky. Pavel Kuncl z HD Consulting shrnuje první kroky své firmy následovně: „Nejprve jsme museli vytvořit tým, který bude schopen dodávat zákazníkům požadovanou kvalitu služeb. Naše adaptace v partnerské síti přitom pořád trvá. Seznamujeme se průběžně s novými řešeními jak od Asseco Solutions, tak i nových a stávajících partnerů.“

Pro Industrial IT bylo klíčových prvních pár měsíců, než si firma v partnerské síti vše osahala a zažila jednotlivá pravidla. „Asi nejobtížnější je při cestě za plnohodnotným partnerstvím personální část. Pravidla pro partnery definují nutnost jednoho certifikovaného obchodníka a dvou konzultantů, kteří se musí školit značnou dobu a v této době školení nevykazují žádný výdělek pro společnost. Je to tedy značná investice,“ uvádí Josef Voda.

Jak firmy těží z partnerství s Asseco Solutions?

O tom, že se tato počáteční investice firmě vyplatí říká své Pavel Kuncl: „Zapojili jsme se do „průmyslu HELIOS“. Nemusíme propagovat značku, ale naopak těžíme z rozšířenosti HELIOSu. Důležitá je pro nás údržba legislativního prostředí,“ říká. HD Consulting má přitom po pěti letech své existence již 5 zaměstnanců a přes 30 zákazníků. Firma si na spolupráci s Asseco Solutions nejvíce cení různorodosti. „Přicházíme do odlišných prostředí, a přesto můžeme hledat podobnost v našich i partnerských řešení u předchozích zakázek,“ dodává Kuncl.

V tom si rozumí i s pohledem Josefa Vody z Industrial IT. Ten říká, že: „Jednou z pro nás nejoblíbenějších částí implementace HELIOSu je fakt, že se musíte kompletně ponořit do procesů firem a porozumět jejich chodu. Díky tomu lze načerpat zajímavé a důležité zkušenosti a znalosti, které pak můžeme zúročit například pro chod našich vlastních firem.“

Chcete se stát také naším partnerem, těžit z „průmyslu HELIOS“, nemuset nikomu představovat značku a chopit se příležitosti dané převisem poptávky nad nabídkou jako to udělala společnost Industrial IT? Přečtěte si tento článek, nebo nás rovnou kontaktujte.