Roadmapa pro HELIOS Nephrite, aneb na co se letos můžete těšit

Zbrusu nový ERP systém pro velké firmy, HELIOS Nephrite, bude letos slavit své první narozeniny. Přesto už teď projde masivními inovacemi. První novinky přijdou ještě letos na jaře, ty další na podzim. A je se opravdu na co těšit! Chcete vědět, co nového přibude letos a příští rok v HELIOSu Nephrite?

Specializované CRM přímo v Nephritu

První z novinek potěší snad každé obchodní a marketingové oddělení. Nativní součástí HELIOSu Nephrite se totiž stane samostatný a komplexní CRM systém. Řízení obchodních, servisních a marketingových oddělení tak bude v Nephritu ještě jednodušší. Vše se totiž bude ovládat přímo ze systému, takže všechny funkce, entity, kusovníky apod. budou pracovat se stejnými daty jako ostatní moduly. To samozřejmě znamená, že stejně tak i vestavěné business intelligence, finance a další součásti systému získají přímý přístup k datům z CRM.

Telemetrie se naučí predikovat problémy

První zákazníci HELIOS Nephrite si už nemohou vynachválit modul Telemetrie. Ten pomáhá IT oddělení dostat pod kontrolu veškeré dění se systémem, včetně vytížení databáze, monitoringu jednotlivých součástí systému apod. Letos se tento analytický nástroj dočká významných vylepšení. Vývoj se nyní zaměřuje na posun od pouhého monitorovacího nástroje k inteligentní predikci a včasnému varování před budoucími problémy, a to včetně proaktivnímu návrhu potřebných kroků k nápravě. To přispěje k včasnému předcházení všem potenciálním problémům na straně IT.

Projektové řízení v novém

Modul Projektového řízení se letos dočká celé řady nových funkcí už ve svém samotném základu. Nově jsme totiž definovali ty části systému, které se takto programovaly nejčastěji, a chceme je nabízet opakovatelně, a tedy výrazně snížit jejich cenu. Navíc pro zákazníky chystáme osvěžení grafických komponent a připravujeme i řadu dalších změn, které vycházejí vstříc novým možnostem, které Nephrite nabízí.

Kancelář bez papírů

HELIOS Nephrite samozřejmě už od začátku nabízí široké množství funkcí, které umožňují obejít se ve firmě při „papírování“ bez papíru. My je ale letos spojíme ještě víc dohromady a přidáme některé nové. Jednou z nich bude třeba Process designer – nástroj, který umí popsat proces, navrhnout ho, vizualizovat, a tak zjednodušit a zpřehlednit spolupráci. Chceme jít ale ještě o krok dál a vybrané procesy, typicky ty, které se často opakují, plně automatizovat. A pro ty z vás, kteří digitalizují papírové dokumenty, máme ještě jednu pozitivní zprávu – zaměříme se na ještě dokonalejší digitalizaci smluv.

Máte výrobní podnik? Připravte se na kanban!

Tabule neboli japonsky kanban je v Česku velmi oblíbený systém pro plánování při zajištění tzv. štíhlé výroby. Kanban staví svůj úspěch na „kartičkách“ – kanbanech – které provázejí výrobky během výrobního cyklu. A protože už tu byla řeč o kanceláři bez papírů, rozhodli jsme se elektronizovat i kanbany. HELIOS Nephrite tak letos obohatíme i o všechny nástroje, které ke kanbanu patří, a to včetně jejich vizuálních reprezentací.

Přibyde i řada dalších novinek

Kromě zbrusu nových a přepracovaných modulů však letos čekají HELIOS Nephrite i další, dílčí, novinky, které se promítnou do práce takřka všech uživatelů. Těšit se můžete třeba na inovované Notifikační centrum, které umožní každému uživateli nastavit si notifikace podle vlastních preferencí. Vylepšení se však dočká i backendová část systému. HELIOS Nephrite se totiž naučí nové formy integrace na další systémy. Přibydou tak nové možnosti bezpečného propojení dat z Nephritu se systémy třetích strach. A jednou takovou integrací bude i dlouho očekávaná novinka, zejména v účetních odděleních, přímé propojení s bankami. Veškeré bankovní transakce tak půjde nově řídit přímo z prostředí ERP systému!

A to jsme se ještě vůbec nedostali k novinkám, které už teď připravujeme na příští rok…