Rozšiřte své možnosti podnikání s řešením HELIOS iNuvio

Podnikový informační systém HELIOS iNuvio je klíčový pro úspěšný rozvoj podnikání v sektoru malých a středních podniků (SME).

Příkladem toho, jak ERP systém HELIOS iNuvio může pomoci digitalizaci podnikání, je společnost Packung, která podniká v sektoru obalových materiálů a vyrábí lepenkové obaly. Řešení HELIOS iNuvio využívá v ostrém provozu od začátku roku 2021. Vedení společnosti si pochvaluje hlavně zvýšení efektivity firemních procesů a s tím spojenou finanční úsporu.

Generální ředitel firmy Packung Ing. Adam Kratochvíl zdůraznil, že v dnešní vysoce konkurenční době už data „musí běhat kolem nás“ namísto papírové dokumentace.

„HELIOS iNuvio slouží pro zpracování procesů našeho hodnotového toku od poptávky a nabídky přes zákaznickou objednávku, objednávku vydanou směrem k dodavatelům, příjem materiálu a zboží, zadání výrobního příkazu pro výrobu, výdej materiálu, výrobků a zboží až po zpracování účetních dokladů a další účetní operace,“ vysvětlil CEO Packung Adam Kratochvíl.

Hlavní přínos: zrychlení procesů, snížení nákladů

A jaké jsou hlavní benefity implementace HELIOS iNuvio? Zrychlení procesů a jejich řízení, zlepšení komunikace (automatizace generování dokladů a odesílání zákazníkům), přímé napojení na e-shop pomocí API, napojení na výrobní zařízení, napojení na Power BI, jež umožňuje reportování dat.

Automatizace procesů přinesla společnosti snížení personálních nákladů, protože fakturace je plně automatizovaná. Zvýšila se i efektivita práce a snížila chybovost. Dalším plusem je sdílení důležitých informací pro rozhodovací procesy.

Spokojeným zákazníkem podnikového informačního systému HELIOS iNuvio je také prodejce řezaných květin, hrnkových rostlin a floristických potřeb, firma TULIPA PRAHA. Produkty HELIOS od Asseco Solutions používá už od roku 2014.

V roce 2022 došlo k implementaci nového HELIOS iNuvio, jež zabrala zhruba šest měsíců. „Většinu procesů se povedlo zmapovat a nastavit správně. Zapotřebí bylo vyřešit nejen software, ale i hardware. K tomu jsme museli vybudovat kvalitní wi-fi síť, vybrat správné terminály a tiskárny etiket pro čárové kódy,“ prozradil jednatel společnosti TULIPA PRAHA Pavel Kusý.

„Díky otevřenosti systému bylo možné vyřešit i naše individuální požadavky, a to pomocí zakázkových úprav na míru."
Pavel Kusý jednatel společnosti TULIPA PRAHA

Řešení na míru

Některé procesy museli odborníci z Asseco Solutions připravit společnosti na míru. „Díky otevřenosti systému bylo možné vyřešit i naše individuální požadavky, a to pomocí zakázkových úprav na míru. Vše jsme dokázali za pomoci konzultantů z Asseco Solutions nastavit. Největší výzvou pro nás bylo zvládnutí oblasti pro obchodní zástupce, a to tak, aby zde bylo možné ihned zahájit prodej, ale i tuto náročnější problematiku jsme dokázali zvládnout,“ dodal Pavel Kusý.

Klady jsou jednoznačné. Zefektivnila se kontrola zboží, systém poskytuje přehled o pořizovací ceně zboží včetně souvisejících nákladů a dokáže vypočítat prodejní ceny. Všechny podnikové agendy jsou provázány s účetnictvím. „Nikdo si už práci bez HELIOS iNuvio neumí představit,“ zdůraznil Kusý. Řešení HELIOS tak firmám v sektoru SME pomáhá k dalšímu rozvoji podnikání a růstu na trhu.