S Asseco Solutions budeme více vidět, říká Michal Chaloupka z ANeT

Společnost ANeT je specialistou na docházkové systémy a na českém trhu je dominantním hráčem. Od konce loňského roku je součástí skupiny Asseco Solutions a rozšiřuje nabídku služeb i pro zákazníky produktů HELIOS.

Jednatel společnosti ANeT Advanced Network Technology Michal Chaloupka oceňuje vstup silného partnera do firmy, kterou s partnery založil v 90. letech. „ANeT existuje už třicet let a my logicky stárneme s ním. Naši potomci jdou svou vlastní cestou. Chtěli jsme, aby to, co jsme vytvořili, žilo dál,“ vysvětlil důvody akvizice, ke které došlo na konci roku 2022.

Zdůraznil, že si jeho společnost pod křídly Asseco Solutions i nadále zachová velkou míru autonomie. „Nejde o klasickou akvizici. Asseco není klasický korporát, máme stále vlastní IČ, nejsou nám vnucovány zásadní změny procesů a podřízení se jim. Máme velkou svobodu pro svoje vlastní rozhodování v rovině spolupráce s managementem. Věříme, že v rámci skupiny firem Asseco bude mít značka ANeT své významné místo a možná bude paradoxně i více viditelná,“ doplnil.

"Věříme, že v rámci skupiny firem Asseco bude mít značka ANeT své významné místo a možná bude paradoxně i více viditelná."
Michal Chaloupka Jednatel

Neustálý vývoj docházkových systémů

Společnost se zaměřuje na docházkové systémy, které se neustále vyvíjejí a přidávají se jim další funkcionality. „Rozšiřování funkčností se dělo na základě našich vlastních analýz a záměrů, změn legislativy a samozřejmě též na základě zákaznických požadavků – zejména velkých zákazníků, které jsme se snažili a vlastně stále snažíme zobecnit do obecněji využívaných funkčností,“ upřesnil k vývoji produktů ANeT.

Systém neřeší pouze docházku, ale s použitím umělé inteligence také pomáhá automatizovat plánování na směny, aby byly naplněny potřeby organizace na pokrytí pracovišť spolu se spravedlivým rozdělením směn mezi pracovníky a dodržením požadavků zákoníku práce.

„Zahraniční dodavatelé docházkových systémů jsou jednak mnohem dražší, jednak nevyhovují české a slovenské legislativě. Takže to po jejich instalaci vypadalo tak, že se posbíraly základní údaje a zbytek si dodělávali v kancelářích ručně v Excelu. Pak si zvolili nás, ANeT. My jsme se specializovali na docházkový systém od začátku, včetně naplnění místních legislativních požadavků,“ vysvětlil Chaloupka výhody českého řešení pro nadnárodní firmy na českém a slovenském trhu.

Mezi nejvýznamnější zákazníky patří velké obchodní řetězce v Česku i na Slovensku, menší obchodní sítě, průmyslové podniky prakticky ze všech průmyslových odvětví, pivovary, nemocnice, soudy a některé úřady státní správy.