SAFIRAL používá HELIOS Nephrite k urychlení a optimalizaci výroby

Prototypový výrobce elektroniky pro průmysl, společnost SAFIRAL dlouhodobě využívá produkty HELIOS od Asseco Solutions. Od roku 2021 spoléhá na nejmodernější ERP systém HELIOS Nephrite.

Zaměření na prototypovou výrobu elektroniky pro různé průmyslové oblasti, jako je automotive sektor, zdravotnictví nebo oblast aerospace, vyžaduje při vývoji technologických novinek především rychlost a kvalitní poradenství.

„Výroba prototypů je hodně o rychlosti. U nás hraje již dlouhé roky prim a stále se ji snažíme zlepšovat. Ačkoliv to člověka nemusí napadnout, například kontrola materiálu, který vstupuje do výroby, je jeden z klíčových úkonů rychlosti. Chybějící součástky jsou nejčastějším důvodem zpoždění dodacího termínu,“ vysvětlil k procesu výroby Martin Lepka, CEO společnosti SAFIRAL.

I proto kontrolu součástek zajišťuje rentgenová počítačka materiálu AXC 800 III firmy Scienscope, která je integrovaná do informačního systému HELIOS Nephrite. O jeho implementaci i další klientskou podporu se stará partnerská společnost NVSP a. s., Gold partner HELIOSU.

„Výroba prototypů je hodně o rychlosti. U nás hraje již dlouhé roky prim a stále se ji snažíme zlepšovat."
Martin Lepka, CEO společnosti Safiral

„Na každé balení lepíme náš štítek s čárovým kódem a informacemi o materiálu, které posléze využijeme při skladování i ve výrobě. Materiál ukládáme do automatizovaných skladovacích věží Mycronic SMD Tower napojených do informačního systému,“ doplnil Martin Lepka. Osazovací stroje ve výrobě pak mají přesné informace, s jakým materiálem pracují.

Produkty HELIOS používá společnost SAFIRAL dlouhodobě. Už v roce 2011 byl spuštěn v rutinním provozu systém HELIOS Orange, v roce 2019 jej nahradil HELIOS Green. O dva roky později došlo k migraci na nejmodernější verzi ERP systému HELIOS Nephrite.

Přínosy získané implementací řešení HELIOS Nephrite:

  • zjednodušení práce s běžnými agendami – ekonomika, sklady a výroba
  • přehled v oblasti skladového hospodářství, snížení zásob
  • přehled o výrobních zakázkách
  • jednoduchá vizualizace a vyhodnocení dat
  • plánování výroby a sběr dat
  • implementace na míru

Společnost SAFIRAL byla založena v roce 2007 a na trhu působí už 15 let. Od počátku se zaměřuje na prototypovou výrobu elektroniky (návrh, výroba a osazování desek plošných spojů) pro odvětví průmyslové elektroniky (napájecí zdroje, řídicí jednotky, regulátory, měniče, embedded PC), automotive (světlomety, řídicí jednotky, LED moduly, mechatronika), medicínskou techniku (zdravotnické počítače, lůžkové terminály), aerospace (ovládací systémy, pomocné energetické jednotky, systémy a displeje kokpitu, satelitní komunikace), ale i speciální elektroniku (aktivní RFID, kamerové systémy) a běžnou elektroniku.

Od svého vzniku dynamicky roste, od jednoho osazovacího automatu až k momentálně provozovaným pěti strojům. Úměrně k tomu se zvyšuje počet zaměstnanců a dosahovaný obrat firmy. Aby byla zajištěna stabilita a trvalá úroveň kvality, má firma zavedeny systémy managementu jakosti ISO 9001:2016 a ISO 14001:2016.
 

Více informací o společnosti naleznete ZDE.