SMS Komunikátor naučí HELIOS Orange posílat SMS

Přejete si informovat své klienty prostřednictvím SMS například o odeslání zboží nebo o vystavení faktury? Chcete pořádat SMS soutěže či ankety a řídit je přímo z prostředí HELIOSU Orange? Pak pro vás bude určitě zajímavý doplněk s názvem SMS Komunikátor, který naučí váš HELIOS pracovat s SMS zprávami.

Co nabízí SMS Komunikátor

SMS Komunikátor je zásuvný modul od společnosti Cat­hedral Software do systému HELIOS Orange. Uplatnění najde především u firem zabývajících se obchodní činností, obzvláště marketingem, ale také ve výrobních a distribučních společnostech. Celé řešení je plně integrované do prostředí informačního systému, takže všechny krátké textové zprávy se ukládají a zpracovávají přímo v HELIOSU. Samotné odesílání a případně i příjem SMS jsou zprostředkovány šifrovaným připojením v rámci internetu. Není tedy třeba žádné speciální zařízení ani telefonní ústředna. Faktury za odeslané SMS jsou zasílány na základě měsíčních přehledů. Kompletní ceník najdete zde. Preferujete platbu paušálu a nechcete řešit, kolik SMS zpráv si můžete dovolit odeslat? Další možností je zvolit službu SIM hostingu – umístíte svoji vlastní SIM kartu přímo k partnerovi, odesíláte SMS zprávy dle libosti a obdržíte fakturu s předem stanovenou paušální částkou nezávisle na počtu zpráv, které byly v daném měsíci odeslány.

K čemu SMS Komunikátor využijete

Nejčastější scénáře využití SMS Komunikátoru jsou následující:

  • Hromadná komunikace se zákazníky, kdy jim můžete rozesílat na základě konkrétně definovaných kritérií (narozeniny, nabídky, znovuotevření prodejen, uzavření prodejen) cílené SMS zprávy.
  • Zasílání obchodních sdělení, jako jsou akční nabídky, cílené slevy apod.
  • Upozornění odběratelům o kompletaci zakázek, což se hodí třeba i u B2B segmentu.
  • Upozornění odběratelům na expedici zakázky, které ocení zejména e-shopy a logistické společnosti.
  • Informace o vystavení dokladů apod., tedy automaticky generované SMS na základě konkrétní události v ERP systému. 

Jak vypadá odesílání SMS z HELIOSU

Pokud se rozhodnete začít využívat SMS Komunikátor, stačí, když si v číselníku kontaktů nadefinujete telefonní kontakty s příznakem zasílání SMS zpráv. Takový kontakt můžete navázat na organizaci a po tomto spojení lze z vybraných sekcí a modulů odesílat zprávy. Odesílání zpráv je možné i hromadně na několik telefonních čísel zároveň. Pokud často používáte stejné znění zpráv, je možné jejich text předdefinovat. Při odesílání stačí vybrat Text pro SMS a z dané šablony se přenese jejich přesné znění. 

SMS zprávy lze odesílat z modulů organizace, zakázky, kontakty, kontaktní osoby, faktury přijaté i vydané, příjemky, výdejky, vydané objednávky apod. a samozřejmě i z modulů pro došlou a odeslanou poštu. Samozřejmostí je zpracování doručenek. Ty se ukládají k odeslaným zprávám a lze díky nim například analyzovat aktuálnost kontaktů.

Příjem SMS zpráv a vyhodnocování SMS soutěží a anket

SMS Komunikátor si poradí i s příjmem SMS zpráv. Na odeslané SMS může adresát odepsat a odpověď bude následně doručena přímo do HELIOSU Orange, kde se přiřadí k odeslané SMS. Spolu s jejím přijetím se uživateli, který ji odesílal, zobrazí notifikace. Díky tomu je možné vést interaktivní dialog se zákazníky.

Dalším scénářem využití SMS zpráv je pořádání různých anket a soutěží, kdy zákazníci a spotřebitelé odesílají SMS a těchto akcí se účastní. Zde zase využijete rozsáhlých možností analytických nástrojů a vestavěné business intelligence přímo v HELIOSU. Velkou výhodou je navíc plně automatizované zpracování veškerých dat přijatých prostřednictvím SMS.

Máte zájem o rozšíření HE­LIOSU Orange o SMS? Kontaktujte našeho partnera Cathedral Software s dotazem na SMS Komunikátor.