Spiska: Pozoruhodný produkt pro správu dokumentů

Redakce odborného portálu BusinessIT.cz každoročně vybírá IT řešení k zařazení do přehledu Pozoruhodných produktů pro následující rok. V letošním roce do této galerie slávy zařadilo převratné řešení pro správu dokumentů ve všech typech organizací. Toto nové cloudové a široce customizovatelné řešení nese název Spiska a jejími tvůrci jsou lidé z Asseco Solutions.

Portál oslovil výrobce i prodejce IT s žádostí, aby zaslali své tipy na produkty, které jsou podle jejich názoru výjimečně zajímavé - ať už funkcionalitou, pojetím, nebo třeba finanční dostupností. Z množství tipů, které se v redakci sešly, pak odborníci vybírali ty opravdu pozoruhodné, ty, které mohou se vší zodpovědností nabídnout svým čtenářům. Tedy produkty, které inovativně řeší určitý problém, poskytují zajímavé inovativní funkce nebo jsou nabízeny s neobvykle dobrým poměrem ceny a výkonu.

O novém produktu (nejen) pro instituce veřejné správy říká Alžběta Křídlová, manažerka produktů pro veřejnou správu: „Zavedením Spisky získají firmy a organizace komplexní správu dokumentů od jejich prvotní evidence při vstupu do organizace, přes proces vyřizování, až po skartační řízení. Spiska je tedy ideálním pomocníkem pro všechny organizace, jejichž cílem je mít pořádek v dokumentech a jednotnost v jejich zpracování.“

Podle jejích slov hlavním důvodem modernizace a rozšíření produktové řady HELIOS bylo, že spisová služba je dokonale komplexním produktem, který pomáhá nejen organizacím veřejné správy, ale významnou měrou přesahuje i do komerční sféry. Výhodou Spisky je podle ní i fakt, že kromě možnosti napojení na produkty řady HELIOS ji lze propojit i s informačními systémy z produkce jiných dodavatelů.

„Nesmírně nás toto významné ocenění potěšilo, nejen proto, že je podloženo uznáním předních odborníků z oblasti informačních technologií, ale i proto, že po předchozích oceněních pro dva naše produkty - HELIOS Nephrite a HELIOS Pantheon - jde již o třetí ocenění, získané v této prestižní soutěži,“ říká Ing. Jiří Hub, výkonný ředitel a předseda představenstva Asseco Solutions a dodává: „Každý podobný úspěch však pro nás současně představuje závazek – závazek vůči našim zákazníkům, které ať už našimi dalšími novými produkty či inovacemi stávajících produktů nesmíme ani v budoucnu zklamat.“