Společnost JMP – Stavební stroje chválí HELIOS iNuvio: Místo, kde začíná i končí naše práce

Dalším ze spokojených zákazníků produktů HELIOS je společnost JMP – Stavební stroje. Každodenní používání podnikového informačního systému HELIOS iNuvio posunulo podnikání na novou úroveň.

Jakub Kremlička, head of marketing & operations, prozradil, že jejich rodinná firma začala implementovat podnikový informační systém HELIOS iNuvio v roce 2018. Do ostrého provozu spustili ERP o rok později. „Každodenní práci s HELIOSEM je těžké jednoduše popsat. Jedná se o místo, kde začíná, probíhá a končí práce velké většiny našich zaměstnanců. V HELIOSU do značné míry spravujeme veškeré obchodní, účetní, personální a aftersales procesy,“ vysvětlil.

Přiznává, že implementace byla náročná zejména kvůli tomu, že v JMP – Stavební stroje neměl nikdo s podobným softwarovým řešením potřebné zkušenosti. Digitalizace firemních procesů prakticky neexistovala:Na implementaci bylo nejsložitější nastavení procesů tak, aby dávaly smysl v rámci celého informačního systému.“

Ocenil, že ze strany společnosti Asseco Solutions, která produkty řady HELIOS vyvíjí, panoval velký zájem o to, aby vše fungovalo co nejlépe. „Také se nám líbilo aktivní zapojení implementátora do přípravy procesů. Nefungoval zkrátka jen jako technik, ale i jako průvodce a revizor celého procesu.“

„Nejzajímavější realizací je pravděpodobně právě vyvíjené napojení modulu zakázek na externí webovou aplikaci pro použití v tabletech. Toto řešení nám do budoucna umožní kompletně digitalizovat náš servis.“
Jakub Kremlička head of marketing & operations

HELIOS iNuvio předefinoval naše podnikání

Přínosy jsou jednoznačné. „V našem případě se jednalo o nástroj, který nám umožnil vstoupit do světa informačních systémů a procesů. Zásadně předefinoval vnitřní podobu našeho podnikání,“ zdůraznil Jakub Kremlička.

A jaké moduly firma využívá? „Moduly, které využíváme, jsou poměrně standardní. Co je ale nestandardní, je množství zakázkových úprav uvnitř. Při implementaci i následném vývoji systému jsme se vždy snažili jít cestou úspory každého kliknutí. Běžné moduly nám nabídly solidní základ, na kterém jsme mohli společně s naším implementátorem vystavět spoustu na první pohled drobných funkcionalit a detailů, které ale v konečném důsledku zásadně zjednodušují a zefektivňují každodenní práci.“

„Nejzajímavější realizací je pravděpodobně právě vyvíjené napojení modulu zakázek na externí webovou aplikaci pro použití v tabletech. Toto řešení nám do budoucna umožní kompletně digitalizovat náš servis,“ pochvaluje si.

Digitalizace v terénu

Mechanici, kteří opravují stavební stroje v terénu, budou mít po ruce zakázkové listy, budou vědět, kdy a kde je čeká jaká práce. Systém bude zaznamenávat jejich časy na cestě, odpracované hodiny, ujeté kilometry, použité automobily. Do systému budou moci nahrávat fotografie a popisy závad. To vše povede k lepší servisní historii a také k podrobnějším informacím pro případ reklamací u našeho dodavatele. Mobilní řešení se plánuje také pro řízení vztahů se zákazníky (CRM).

Benefitů po přechodu na HELIOS iNuvio je podle Kremličky celá řada. Časové úspory, sjednocení vnitřního fungování firmy, efektivnější práce nebo přehlednost chodu organizace pro vedení. „HELIOS iNuvio nám pomohl překonat stagnaci a odemkl nám samotnou možnost dalšího rozvoje naší společnosti a zaměstnanců v ní,“ vyzdvihl hlavní přínos ERP systému od Asseco Solutions.

Usnadnění práce pro zaměstnance

Pro zaměstnance byla digitalizace firmy nejprve výzvou, protože přinesla řadu změn do každodenní pracovní náplně. Zpětně ale všichni zaměstnanci hodnotí implementaci a používání HELIOS iNuvio pozitivně. Uznávají, že jim ERP systém zásadně usnadňuje práci.

A jaké má společnost JMP – Stavební stroje plány do budoucna? HELIOS iNuvio je navázán na téměř veškerou činnost firmy, a proto se bude jeho používání vyvíjet společně s rozvojem společnosti. „Dokud se bude vyvíjet naše podnikání, bude se vyvíjet i HELIOS. Proto je pro nás důležitý jeho rozvoj, jako to vidíme například v projektu AVAplace,“ doplnil Kremlička.Společnost JMP – Stavební stroje je exkluzivním autorizovaným prodejcem a poskytovatelem servisu strojů MECALAC pro Česko a Slovensko. Vypracovala se z řadové společnosti dovážející použitou stavební techniku různých značek až k exkluzivnímu zástupci jednoho z nejmodernějších a nejvíce inovativních výrobců na současném trhu se stavební technikou, kterým MECALAC bezesporu je. Při přepočtu na velikost trhu se řadí ke špičce mezi všemi dealery této společnosti s celosvětovou působností.