Výrobce vzduchotechniky 2VV používá HELIOS Nephrite

Společnost 2VV se z rodinné firmy vypracovala v hráče světového významu v sektoru výroby vzduchotechniky. Už od roku 2017 používá podnikový informační systém HELIOS, který společnosti pomáhá efektivně řídit výrobu a stále růst v náročném konkurenčním prostředí.

Společnost 2VV vyrábí inovativní vzduchotechnická zařízení a rekuperační jednotky, které si našly cestu na mezinárodní trhy. Po negativních zkušenostech s jinými ERP systémy dostupnými na trhu, které nesplňovaly nároky managementu firmy, začala firma 2VV od roku 2017 používat produkt Asseco Solutions HELIOS Green a později také jeho nástupce, modernější HELIOS Nephrite, jehož součástí je modul Výroba z produkce partnerské společnosti GATEMA IT.

Vedení společnosti si pochvaluje zejména modul pro výrobu, který se musel postupně vyladit podle požadavků velmi složitého a specifického výrobního procesu.

„Modul Výroba pro společnost 2VV obsahuje specifickou nadstavbu simulace obchodních případů, která se aktivně využívá. Simulace byla programována na žádost 2VV, kde bylo potřeba posoudit dostupnost materiálu na daný výrobní příkaz a dostupnost výrobní kapacity. V souvislosti se simulací specifického výrobního procesu byl doprogramován obsáhlý kusovník, který čítá až devět úrovní. Poskytuje uživatelům perfektní přehled a výrazně snížil počet klikání. Kromě plánovací tabule a dílenského plánování jsou využívány všechny funkce, které modul Výroba v našem systému nabízí,“ vysvětlil programátor modulu Výroba HELIOS Nephrite Jiří Měřínský.

„S modulem Výroba máme online přehled nad průběžným odváděním výrobních příkazů na pracovištích. Díky online informacím máme stoprocentní přehled bez nutnosti zadávat další pomocné reporty,“
Libor Kochwasser ředitel výroby 2VV

Hlavní plus: uživatelská přívětivost

Technolog výroby ve 2VV Vojtěch Záruba oceňuje zejména uživatelskou přívětivost produktu. „Modul Výroba HELIOS Nephrite je uživatelsky velmi přehledný, flexibilní a intuitivní systém,“ zdůraznil. „V naší firmě se nám osvědčil interní správce s větší znalostí systému, který nastavuje uživatelům pracovní prostředí. Šablony a aktivní plochy využíváme na všech výrobních odděleních, od plánování, technologie, údržby, kvality až po vedení výroby,“ doplnil.

Výrobní společnost mohla zcela odstranit papírovou dokumentaci a přešla na plnou digitalizaci výroby a aktuální přenos dat. „S modulem Výroba máme online přehled nad průběžným odváděním výrobních příkazů na pracovištích. Díky online informacím máme stoprocentní přehled bez nutnosti zadávat další pomocné reporty,“ ocenil výhody řešení HELIOS Nephrite ředitel výroby 2VV Libor Kochwasser.

Speciálně vyvinuté výrobní stroje přímo komunikují s informačním systémem HELIOS Nephrite, na linku dohlíží pouze operátor. Zadávání dat do strojů je zajištěno pomocí čteček čárových kódů. Tím se celý výrobní proces výrazně zefektivní.

HELIOS Nephrite s modulem Výroba zjednodušuje průběh celého výrobního procesu, dochází k automatickému odepisování výrobních komponent ze skladu, je možné sledovat a analyzovat klíčové výrobní ukazatele, jako jsou časová náročnost, prostoje, zmetkovitost či závady na strojním zařízení. Tím se zásadně snižuje chybovost způsobená lidským faktorem a zrychluje se výrobní proces. 

Hlavní přínosy modulu Výroba HELIOS Nephrite

Plánování

 • Simulace obchodního případu v kombinaci se zpětným plánováním
 • Možnost plánovat na více kapacitních zdrojích (profese, pracoviště, nástroje)
 • Využívání kalendářů pro plánování

Přehlednost

 • Filtrování v systému (šablony a filtry) – využívaný nástroj napříč firmou
 • Aktivní plocha – skvělý nástroj pro rychlé informování uživatelů o kritických ukazatelích
 • Workflow (rozesílání informačních e-mailů)

Technická příprava výroby

 • Schvalování dokumentace protokoly změn – svázání více měněných dílců do jedné změny a schválení celé skupiny najednou
 • Historie změn – K modifikace a T modifikace dílců
 • Detailní náhledy na kalkulace

Flexibilita systému pro zákaznické úpravy

 • Integritní omezení
 • Zakládání vlastních tříd a pořadačů
 • UDA atributy
 • Tvorba vlastních funkcí
 • Hromadné změny

O společnosti 2VV

Společnost 2VV působí na trhu od roku 1995, kdy vznikla jako rodinná firma v Pardubicích. Z malého výrobce vzduchotechniky vyrostla v globálního hráče. Vyrábí účinná, úsporná a tichá zařízení, která zpříjemňují život milionům lidí na celém světě. Inovativní vzduchotechniku firma sama vyvíjí, navrhuje, testuje a vyrábí.

Perlou výroby je unikátní čistička vzduchu, která eliminuje riziko přenosu nákazy vzduchem uvnitř budov a je účinná v odstranění virů, bakterií, spor plísní, pylů a dalších mikroskopických nečistot.

Osvědčila se zejména v době šíření pandemie covidu-19, kdy používala vysoce účinné filtry HEPA14 a UV-C dezinfekční komory osazené germicidními zářivkami. Produkce 2VV výrazně zvyšuje udržitelnost budov a instalace se využívají od domácností přes obchody až po obchodní domy, letištní haly, kancelářské budovy, banky a restaurace.